SON DAKİKA

ArnavutköyArnavutköyden Manşet HaberlerBölgeden HaberlerGüncel Haberler

Milten Holding Yat Limanı İçin Kolları Sıvadı

Madencilikten, güvenli ve alternatif yaşam alanları inşa etmeye, çevre dostu ve ekonomik enerji sistemleri üretmekten, turizme kadar birçok alanda yaklaşık 50 yıldır hizmet veren Mil-Ten Holding yeni projelere yelken açtı. Milten Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cemil Ökten, “İnşaat sektöründe daha da büyümeyi hedefliyoruz. Özellikle Arnavutköy’de turizm ve rezidans konusunda yeni yatırımlarımız yolda. İstanbul’da farklı yerlerde arazi bakıyoruz. Farklı projeler geliştireceğiz” dedi.

Kendi ekonomisini üretecek
Şirket, yeni projesinde yat limanı, otel, alışveriş merkezi ve rezidanstan oluşan karma bir proje planlıyor. Planın ilk ayağını oluşturan yat limanı inşaatına başladıklarını ve ruhsatını aldıklarını belirten Ökten, “Projenin toplam yüzölçümü büyüklüğü 460 bin metrekare bunun 371 bin metrekaresi yat limanı geri kalan bölüm ise bir büyük otel, bir butik otel, rezidans, alışveriş merkezi, kafe, restronat, spor tesisi ve rekreasyon alanından oluşuyor. Burada düşündüğümüz proje kendi ekonomisini kendisi üretebilen, çevresinde köylere ve bölgelere de artı değer kazandıran, enerjisini, suyunu kendi havzası içerisinde tedarik edebilen bir şehir düşünüyoruz. Konutlar hariç bölgenin yatırım maliyeti yaklaşık 400 milyon dolar civarında hesaplanıyor” bilgisini verdi.

Limanın kapasitesi 650 yat
İnşa edilen limanda denizde aynı anda 550 yat, karada 92 yat olmak üzere toplam 650 yata ev sahipliği yapabilecek donanım ve kapasite bulunuyor. İnşaat süresi yaklaşık 3 yıl öngörülüyor. Liman tamamlandığında etrafındaki arazilerin ve konutların fiyatlarına da artı değer katacağı belirtiliyor. Projenin içerisinde yelken kulübü ve 736 odalı marina otel düşünülüyor.

Rezidans yolda
Şirketin yine aynı bölgede planladığı rezidans projesi yer alıyor. Rezidansın 137 daireden oluyması öngörülüyor. Dairelerin bir kısmını satacaklarını belirten Ökten, bir kısmını ise rezidans hizmeti ile işletebileceklerini dile getirdi.

140 bin liraya ev
Şirketin daha önce inşa ettiği ve teslimlerin tamamlandığı Sarı Konutlar projesinin yanı sıra 34 bin metrekare arsa içinde inşaatı devam eden Milkent Yaşam Konakları projesinde satışlar devam ediyor. 160 konutlu projede 8 müstakil villa ve büyüklükleri 110, ile 155 metrekare arasında değişen konutlar yer alıyor. Villalar henüz satışa çıkmadı. Evlerin fiyatları ise 140 bin liradan başlangıç gösteriyor.

Her villaya özel havuz
80 bin metrekare arsa içinde inşa edilen ve satışların henüz başlamadığı Durusu projesinde de inşaat hızla devam ediyor. Projenin her aşamasının ince ayrıntılarla bezendiğini belirten Cemil Ökten, “Proje 23 villadan oluşuyor. Yeşil alanlarıyla süslenmiş, ticari alanıyla bezenmiş, tüm ihtiyaçları karşılayacak şekilde tasarlanmış, özel alıcılarını bekleyen butik bir proje planlıyoruz. Villaların kendine özel 50 metrekare açık yüzme havuzu olacak. Yine villa sahibine özel 5 bin metrekare alana kurulu sosyal tesis içinde kapalı yüzme havuzu, hamam, sauna ve fitness yer alıyor. Projenin hemen yanında tüm ihtiyaçlara karşılık verecek alışveriş merkezi de olacak” dedi.

Benzer Haberler