SON DAKİKA

Güncel Haberler

Ölmeden mezarını kazdı

Yaşlı adam, ölen eşinin yanına mezarını kazdı.

Konya’nın Ilgın İlçesi’nde 86 yaşındaki, 7 çocuk babası Ahmet Çınar, 42 yıl önce vefat eden eşi Fatma Çınar’ın mezarının yanına, kendi mezarını kazıp hazırladı. Mezarı 2 günde kazdığını belirten Ahmet Çınar, Ben öldükten sonra çocuklarım, üzülecek ve ağlayacak. O sırada bir de benim mezarımla uğraşmasınlar. Ayrıca köyümüzde parayla mezar kazıyorlar. Bir de benim mezarım için çocuklarım para vermesinler. dedi.

Ilgın’ın eskiden köy statüsünde olan Bulucak Mahallesi’nde oturan çiftçi Ahmet Çınar’ın, eşi Fatma Çınar, 42 yıl önce vefat etti. Eşinin cenazesini köy mezarlığına defneden Ahmet Çınar, eşinin kabrinin yanındaki alana da kendisi için mezarlık alanı ayırıp, çevresinede ağaçlar dikti. Geçen yıl Umre ziyaretinden dönen Ahmet Çınar, kendi mezarlığını hazırlamaya karar verdi. İlk olarak mezarlık olarak belirlediği alanı sulayıp, toprağın yumuşamasını sağlayan Çınar, 2 günde kendi mezarını kazıp, hazırladı.

EŞİMDEN ÖLÜNCEDE AYRI KALMAK İSTEMİYORUM

Hergün kendi mezarının başına gelip, içindeki otları temizleyen Çınar, şunları söyledi
Eşim ölünce ondan ayrı kaldım. Ölünce ayrı kalmamak için yıllar önce onun mezarının yanına kendi mezarım için yer ayırdım. Çevresine ağaçlar dikip, sürekli bakımını yaptım. Geçen yılda Umre’den geldikten sonar 2 günde mezarımı kazıp, hazırladım.dedi.

Çocuklarının para verip mezarını kazdırmaması için mezarını hazırladığını ifade eden Çınar, Ben öldükten sonra çocuklarım, üzülecek ve ağlayacak. O sırada birde benim mezarımla uğraşmasınlar. Ayrıca köyümüzde parayla mezar kazıyorlar. Birde benim mezarım için çocuklarım para vermesinler.dedi.

Çınar, ölen 2 kızının mezarının etrafına da ağaç diktiğini ve oranın da sürekli bakımını yaptığını söyledi.

DHA

Benzer Haberler