SON DAKİKA

Bölgeden Haberler

Örfi Çetinkaya Lisesi öğrencileri Brüksel’den döndü

Arnavutköy Örfi Çetinkaya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bilişim Teknolojileri öğrencileri Belçika’dan döndüler.

T.C. Avrupa Birliği Bakanlığı Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı Türk Ulusal Ajansı tarafından desteklenen 7 farklı ilden 11 meslek lisesinin bir araya gelmesiyle gerçekleştirilen; Almanya, Fransa, Belçika ve Macaristan´da 17 Ağustos – 20 Eylül 2015 tarihleri arası 35 gün süren “Eğitim ve Stajla Düşlerimizi Gerçekleştiriyoruz” isimli proje tamamlandı.

Ortak olarak projede faaliyet göstere Örfi Çetinkaya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bilişim Teknolojileri Alanında okuyan 4 öğrenci eğitimleri ve stajlarını Belçika’nın Brüksel kentinde gerçekleştirdiler.

İşsizliğim azaltılmasına da katkıda bulunmak ve gençlerin mesleki gelişimlerini sağlamak amaçlarını taşıyan proje Ordu ilinden Altınordu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmeni Bünyamin KIVILCIM tarafından koordine edildi.
Okulun öğretmenlerinden proje koordinatörü Hilal POLAT , 35 gün süresince rehberlik ederek böylesine büyük bir projede yer almaktan çok mutlu olduğunu, öğrencilerin gerek okulu gerek ilçeyi gerekse ülkemizi başarılı bir şekilde temsil ettiğini belirtti.

Çetinkaya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden katılan 4 öğrenci ise, bu projenin kendilerine hem mesleki anlamda beceriler kazandırdığını hem de kültürel anlamda bir çok şey öğrendiklerini ve kendileri için unutulmaz bir deneyim olduğunu belirttiler.

arnavutkoyden.com

Engin Akpınar

Benzer Haberler