SON DAKİKA

ArnavutköyArnavutköyden Manşet Haberler

Sağlık Bakanı Recep Akdağ Arnavutköy’de

Arnavutköy Belediyesi’nin iftar programına katılan Sağlık Bakanı Recep AKDAĞ Arnavutköy Devlet Hastanesi’ni ziyaret etti.

Arnavutköy Devlet Hastanesi’ni yaklaşık 2 saat süren ziyaret sırasında Sağlık Bakanı Recep Akdağ’a İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Ali İhsan Dokucu, Kaymakam Hürrem Aksoy ve Belediye Başkanı Haşim Baltacı, bakanlık danışmaları, protokol ve basın eşlik etti. Hastanenin tüm bölümlerini tek tek gezen Bakan Akdağ muayene için gelen vatandaşlarla birebir ilgilenerek hastane hakkında görüş ve düşüncelerini aldı. Hastane yapımının 2 yıl gibi kısa bir sürede bitirilmesinin büyük bir başarı olduğunu ve bu hizmetin Arnavutköy’ün sorunlarının çözülmesinde büyük bir adım olduğunu dile getiren Bakan Akdağ, hastalara geçmiş olsun dileklerinde bulundu.
Yıl Sonuna Kadar Bütün Eksiklikler Giderilecek

Hastane hakkında ayrıntılı bilgi alan Bakan Akdağ, eksiklikler konusunda hastane yönetimi uyardı. Genel itibarı ile Devlet Hastanesi’nin Arnavutköy’ün ihtiyaçlarını karşılayacak düzeyde olduğunu ve en geç yıl sonuna kadar tüm eksiklerinin tamamlanarak tüm bölümleriyle bölgeye hizmet etmeye başlayacağını söyleyen Akdağ, hastanede bulunan personel eksiğinin en kısa zamanda yapılacak uzman doktor atamaları ile giderileceğini söyledi. Hastaneyi gezerken karşılaştığı en küçük sorunları bile gözardı etmeden yetkilileri uyararak düzeltilmesi talimatını veren Sağlık Bakanı Recep Akdağ,  hastane odalarında bulunan yataklardan dolaplara kadar, normal hasta odalarından suit odalara kadar tüm hastaneyi gezerek bu bölümlerdeki cihazlardan hastane ekipmanlarının dizilişine kadar her konuda yetkilileri uyardı. Böyle bir hizmetin 2 yıl gibi kısa bir zamanda bitirilmesinin önemine vurgu yapan Akdağ Arnavutköylü vatandaşlardan bu tür hizmetlere sahip çıkmalarını istedi. Hastane ziyaretinin ardından Arnavutköy Erzurumlular Derneği’ni ziyaret eden Bakan Akdağ,a Dernek Başkanı Turgut Altınkaynak tarafından Erzurum Çifte Minareli Medrese tablosu hediye edildi.

VİDEO

(video kaynak-murat)

Benzer Haberler