SON DAKİKA

Arnavutköyden Manşet HaberlerGüncel Haberler

Sultangazi’de Polisle silahlı çatışma

Geçtiğimiz haftalarda Gaziosmanpaşa’da 1 Polisi öldürdükleri zannıyla aranan ve Arnavutköy ormanlık arazide de görülen 2 şahıs Sultangazi’de polisle girdiği çatışma sonucu yaralı olarak yakalandı.

Sultangazi’de uygulama yapan polisin ’dur’ ihtarına uymayan takside bulunan biri kadın iki şüpheliyle polis arasında çatışma çıktı. Çatışmada yaralanan erkek şüpheli araç içinde, yaralı kadın şüpheli ise kaçtıktan kısa bir süre sonra yakalandı

Gazi Mahallesi girişinde bulunan varyant altında uygulama yapan polis ekipleri, saat 13.00 sıralarında 34 TFJ 64 plakalı taksiyi durdurmak istedi. İçinde iki yolcunun bulunduğu taksi, dur ihtarına uymayıp hızlandı. Polisin hareketlenmesi üzerine taksi içindeki kadın ve erkek yolcu silahıyla polise doğru ateş açtı. Polisle şüpheliler arasında kısa süreli bir çatışma yaşandı. Çatışmada iki saldırgan da yaralandı. Bariyerlere çarparak duran takside bulunan erkek şüpheli polis tarafından yakalandı. Taksiden inen kadın saldırgan Gazi Mahallesi’ne doğru kaçtı. Yaralı olduğu belirtilen şüpheli kadın mahalle içinde izini kaybettirdi. Olayın ardından çevrede araştırma yapan polis, kadın şüpheliyi de yakaladı. Kadın saldırgan ambulansla Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Yaralı kadın hastaneye sokulurken “Yaşasın DHKP-C” diye bağırdı. Olayla ilgili soruşturmayı sürdüren polis, taksicinin de ifadesine başvurdu.

İki şüphelinin, yaklaşık 2 ay önce Gaziosmanpaşa’da bir polisin şehit edildiği saldırıya karışan kişiler olduğu ileri sürüldü.

İSTANBUL VALİSİ AÇIKLAMA YAPTI

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Sultangazi’de, 16 Haziran’da Gaziosmanpaşa’da polis memuru Zekeriya Yurdakul’un şehit olduğu silahlı saldırıyı gerçekleştirdikleri öne sürülen biri kadın iki teröristin yaralı olarak ele geçirildiğini bildirdi.

Sultangazi’de seyir halindeki sivil asayiş ekipleri, 34 TFJ 64 plakalı taksi içindeki iki kişinin, Gaziosmanpaşa’da polis memuru Zekeriya Yurdakul’un şehit olduğu silahlı saldırıyı gerçekleştiren şüpheliler olduğu kanaatiyle taksiyi izlemeye aldı.

Ekipler, teröristleri taşıyan taksiyi TEM otoyolu üzerinde durdurmaya çalıştı. Taksi kaçmaya devam edince polisler GOP viyadüğü altındaki Hekimsuyu Caddesi üzerinde taksiye ateş açtı. Taksinin içindeki teröristler de silahla polislere karşılık verdi. Bunun üzerine teröristleri taşıyan taksi, bariyerlere çarparak durdu. Teröristlerden Hasan Selim G. yaralı olarak gözaltına alınırken, diğer terörist Sultan I. yaya olarak kaçmaya başladı. Sultan I, daha sonra yoldan
geçen 34 PRY 39 plakalı otomobili silah zoruyla gasp etmeye çalıştığı sırada yaralı olarak yakalandı.

Polisin yaralı olarak göz altına aldığı 2 terörist, Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alındı.

İstanbul Valisi Mutlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada,
Gaziosmanpaşa’daki polis memuru Zekeriya Yurdakul’un şehit olduğu silahlı saldırıyı gerçekleştirdiği ileri sürülen biri kadın iki şüphelinin fotoğraflarının bütün polis merkezlerine dağıtıldığını hatırlattı.

Eşkalleri bilen polis memurlarının Sultangazi’de bir taksinin içindeki 2 teröristi tanıması üzerine çatışma yaşandığını anlatan Mutlu, ”Çatışmada biri kadın iki terörist yaralı olarak ele geçirildi. Silahlı iki terörist başka bir eyleme girişmek üzereyken yakalandı. Böyle bir kanaat var” dedi.(vatan)

Benzer Haberler