SON DAKİKA

Arnavutköy

Türk Dünyası Çocukları Arnavutköy’de

20.Türk Dünyası Çocuk Şöleni için Özbekistan ve Çuvaşistan’dan gelen öğrenciler; Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı’yı makamında ziyaret ettiler.

Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı olarak, her yıl düzenlenen Türk Dünyası Çocuk Şöleni’nin bu yıl yirmincisi düzenleniyor.20. Türk Dünyası Çocuk Şöleni’ne grup sorumlusu olarak gelen öğretmenler, TDAV’ın tahsis ettiği yerlerde, öğrenciler ise İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğünün uygun gördüğü seçilmiş ailelerde misafir ediliyor.

Özbekistan ve Çuvaşistanlı Öğrenciler Arnavutköy’de

20. Türk Dünyası Çocuk Şöleni’ne gelen öğrencilerden 10 öğrenci,İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Arnavutköy’de belirlediği ailelerin yanında kalıyor. Arnavutköylü ailelerde misafir edilen; Özbekistan ve Çuvaşistanlı öğrenciler,İstanbul’un müze, saray, cami, külliye, alışveriş ve eğlence merkezlerini gezerek, Türkiye’yi ve Türk insanını, Türk tarihini en iyi şekilde tanıma imkânı buluyorlar. Özbekistan ve Çuvaşistanlı misafır öğrenciler Arnavutköy Belediyesi’ne de bir ziyaret gerçekleştirerek, Belediye Başkanı Haşim Baltacı’yı mekanında ziyaret ettiler.

Benzer Haberler