SON DAKİKA

ArnavutköyArnavutköyden Manşet Haberler

Usta Gazeteci Banu AVAR Arnavutköy’de

Yazar, gazeteci, program yapımcısı ve sunucusu Banu Avar Arnavutköy Anafartalar İlk Öğretim Okulu’nda öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi.

 

Bir program çerçevesinde gerçekleşen buluşmada öğrencilerin büyük ilgi gösterdiği Banu Avar öğrencileri kırmayarak onlara imza verdi.Öğretmen ve öğrencilerle sohbet edip bilgi aldıktan sonra okuldan ayrıldı.

 

“Atatürk iyi biri miydi ?”

Bu arada bu ziyaretini sosyal medyada dile getiren usta gazeteci Arnavutköy’de edindiği anıları dile getiren bir yazı yayınladı,işte o yazısı:

“İstanbul’un en uzak ilçelerinden biri Arnavutköy.. Balkan göçmenleri, Karadenizliler ve Doğu illerimizden gelip yerleşenler içiçe. Birbirinden pırıltılı çocuklarımızla dolup taşan Anafartalar ilk öğretim okulunda, birbirinden değerli öğretmenlerimizle buluştuk bugün. Gurur duyduk.

Aleyna Sinoplu, kocaman gözlerini açıp defterine bir imza istedi. Ve ekledi: ‘Özel bir sey yaz ama..’ Henüz 12 yasında.

Ahmet, simsiyah saçlarını karıştırarak kulağıma fısıldadı: ‘Atatürk iyi biri miydi sence?‘ Gözlerine baktım. Fısıldadım kulağına: ‘Evet’

Müdürümüzün masmavi gözleri bulutlu: ‘İstanbul’un 39 ilçesi içinde okuma oranı en düşük ilçe, ekonomik durumu da..’
Kazım ve Tuna öğretmen Arnavutköy’ün çiçeklerine sahip çıkıyorlar.. Korkumuz yok.

‘Geleceğimiz’ çocuklarımız pırıl pırıl! Gözleri çakmak çakmak.. Söylenen her sözü su gibi emiyorlar ve bugün gördüm gözlerimle, kimin kalbinde olduklarını çok iyi anlıyorlar… Selam olsun Arnavutköy’ün mücevheri öğretmenlerimize ve can suyumuz çocuklarımıza.. Yine buluşacağız..”

arnavutkoyden.com

 

Benzer Haberler