SON DAKİKA

ArnavutköyBölgeden HaberlerVideo Galeri

3.Havalimanında işçiler eylem yaptı

Arnavutkoy’de açılmasına günler kalan yeni İstanbul hava limanı inşaatında dün meydana gelen ve haberini yaptığımız otobüslerin çarpışması ile meydana gelen kazanın ardından,  işçiler bu sabah havalimanı önünde eylem yaptı.

İşçiler sabah erken saatlerde bir araya gelip havalimanı sahasında yol kapattılar ve iş bıraktıklarını ilan ettiler. Çarşamba akşamı meydana gelen ve yaklaşık 18 kişinin yaralandığı otobüs kazasının ardından işten çıkanlar olduğu ve tazminatlarını alamadıkları da iddia edildi. (3. Havalimanı terminal binası önünde işçi servisleri çarpıştı haberi)

“KÖTÜ ÇALIŞMA KOŞULLARI, YETERSİZ SERVİS VE KAZALAR”

3. havalimanı inşaatında çalışan işçiler, kötü çalışma koşulları ve servislerin yetersizliği sebebiyle bu sabah eylem başlattı. Yağmur altında uzun süre servis beklediklerini, şantiyedeki yemek ve barınma imkanlarının çok kötü olduğunu vurgulayan işçiler, çalışma koşullarının düzeltilmesini istediklerini bildirdi.
Bir işçi, “Odalarımız tahtakurusu, pire dolu. Her gün iki tane ölü çıkıyor. Her gün yaralı arkadaşlarımız var” ifadesini kullandı.

İşçiler eylem sırasında “İşçiyiz haklıyız söke söke alırız” “susma sustukça sıra sana gelecek” sloganlları attı.

BİBER GAZLI MÜDAHALE

3. Havalimanı inşaatında çalışan işçiler tahtakurusu, pire, yemek sırası, kötü çalışma koşulları sebebiyle sabah 06.30 itibariyle eylem başlattı. Yerleşkeye giren yolu kapatan işçilere jandarma biber gazıyla müdahale etti. Eylemde ateş yakan işçiler şantiyeye giriş çıkışları kapattı. Jandarma işçilere yolu açmasını söyledi. İşçilerin yolu açmaması üzerine jandarma işçilere biber gazıyla müdahale etti.

arnavutkoyden.com

Benzer Haberler