SON DAKİKA

ArnavutköyArnavutköyden Manşet HaberlerGüncel Haberler

Arif Dede Yeniden Arnavutköy İlçe Milli Eğitim Müdürü

Arnavutköy İlçe Milli Eğitim eski Müdürü Arif Dede yeniden Arnavutköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne atandı.

Arnavutköy’ün ilk İlçe Milli Eğitim Müdürü olan Arif Dede bundan 6 ay önce İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü Yardımcılığına atandı. İstanbul İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Nurettin Aras ise Arnavutköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne getirilmişti.  

Ancak Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’in talimatı ile kurum içi ve kurum dışı görevlendirmelerin iptal edilerek uzatılmaması, yeni görevlendirmelerin yapılmaması hususundaki görüşleri sonrası görevlendirmeler iptal edildi. Bu nedenle Arif Dede yeniden eski görevine geri döndü. Bu kapsamda yaklaşık 6 aydır Arnavutköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevini yürüten Mehmet Nurettin Aras ise eski görevi olan İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğüne yeniden atandı.
Konuyla ilgili bir açıklama yapan Dede, “Geçici görevlendirme ile İl Milli Eğitim Müdürlüğüne atanmıştım. Orda ki süremiz doldu ve yeniden asli görevimize dönmüş olduk. Bakanlığın aldığı kararla tüm ülke de yer değişikliği yapan meslektaşlarımın hepsi asli kadrolarının olduğu yerlerde çalışmaya devam edecekler. Tüm ülkede geçici görevler iptal ediliyor” diye konuştu.

Haber: Arif Sapmaz

Benzer Haberler