SON DAKİKA

ArnavutköyArnavutköyden Manşet Haberler

Arnavutköy BEDAŞ’ta Maaş Eylemi

Dört aydır maaş alamayan Arnavutköy BEDAŞ işçileri iş bırakma eylemi yaptılar.

Arnavutköy BEDAŞ binası önünde toplanan işçiler protokol imzaladıkları taşeron firmanın, çalışma koşullarının düzeltilmesini ve maaşların ödenmesini istediler. Arnavutköy Sultagazi Boğaziçi Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi’ne (BEDAŞ) bağlı bir taşeron firmada çalışan işçiler, maaşlarını alamadıkları ve çalışma koşullarının düzeltilmesi talebiyle eylem başlattılar.

Arnavutköy BEDAŞ binası önünde toplanan işçiler taşeron firma olarak faaliyet gösteren Aram ve Alkama şirketlerine bağlı olduklarını dile getirdiler ve bu şirketlerin 4 aydır maaşlarını vermediklerini ifade ettiler.

Arnavutköy BEDAŞ çalışanlarından olan Nizamattin Yürek, Aram şirketinin Ak parti Milletvekili Cemal Kaya olduğunu belirttiterek ” Aram ve Alkama şirketi 4 aydır maaşlarımızı vermiyor bazı arkadaşlarımız 5 aydır maaş almıyor. Hepimizin 3 bin TL ile 4 bin TL arasında değişen alacaklarımız var. Teknisyenlerimizin ekat belgelerine de el koydular dedi. Erhan Oğuztürk ise Parayı devletten alıyorlar ama bize vermiyorlar. Şuan Arnavutköy’de bütün hatlar kopsa bu durumda yapmayız. Sözleşme yerine bize senet imzalattılar. Bizim maaş bodrolarımızı kendileri imzalıyorlar ve bizlere de tehtitkar konuşuyorlar” dedi.

Haber: ARİF SAPMAZ

Benzer Haberler