SON DAKİKA

Arnavutköyden Manşet HaberlerBölgeden Haberler

Arnavutköy Belediyesi alfaltama çalışmalarını hızlandırdı

Arnavutköy Belediyesi ilçe genelinde alt yapısı tamamlanan, cadde ve sokak asfaltlama işlemlerine tam gaz sürdürüyor.

 

Ayrıca Arnavutköy Belediyesine bağlı Fen İşleri personeli ilçe genelinde asfaltlama öncesi cadde ve sokaklar stabileze serimini gerçekleştirerek, yollara asfaltlamaya hazır hale getiriyor.

 

Sokaklar Bir Bir Asfaltlanıyor

 

Arnavutköy genelinde 30 adet cadde ve 319 adet sokakta yeni asfalt kaplaması Arnavutköy Belediyesi’nce yapılırken, 52 cadde ve 100 adet sokağında asfalt tamiri gerçekleştirildiği bildiriliyor.

 

İlçe genelinde 130.500 asfalt kullanılmasının yanı sıra yeni imar yolları açılması, yolların asfalt kaplama ve kaldırım döşemelerini hazır hale getirilmesi için, belirlenen cadde ve sokaklara 175.700 ton stabileze serildi. Ayrıca yeni imar yolu açılmasında, yol altyapısı için 100.000 ton grovak malzeme kullanıldı.

 

İlçenin daha güzel bir görünüm sağlanması ve bozuk yolların düzenli hale getirilmesi için, 120.000 m² beton parke taşı, 125.000 mt beton bordür taşı döşendi. Tretuar çalışmaları kapsamında ağırlıklı olarak, Adnan Menderes, Anadolu, Arnavutköy Merkez, Atatürk, Boğazköy İstiklal, Bolluca, Fatih, M. Fevzi Çakmak, Haraççı, İslambey, Taşoluk Merkez, Yavuz Selim ve Yunus Emre Mahalleleri olmak üzere 20 adet cadde ve 230 adet sokakta kaldırım tretuar düzenleme çalışması, Arnavutköy Belediyesi tarafından yapıldı.

Benzer Haberler