SON DAKİKA

ArnavutköyBölgeden Haberler

Arnavutköy Belediyesi’nden Kız Kulesi’nde toplu nikah

Arnavutköy Belediyesi tarafından Kız Kulesi’nde gerçekleştirilen toplu nikah töreniyle 26 çift mutluluğa adım attı.

Arnavutköy Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen Toplu Nikah Şöleni, Kız Kulesi’nde gerçekleştirildi. Arnavutköy Belediyesi tarafından düzenlen nikah şöleninde 26 çift, dünya evine girmek için İstanbul Boğazı’nda “evet” dedi.

İstanbul’un tarihi Kız Kulesi’nde düzenlenen nikah şölenine; Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı, belediye meclis üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Kız Kulesinde Nikah

Toplu nikâh için başvuran 26 çiftin tüm masrafları Arnavutköy Belediyesi tarafından karşılandı. Kadın Kültür ve Sanat Merkezi’nde gelin başları yapılan gelinler, damatların gelmesi ile araçlara bindiler. Konvoy eşliğinde Kabataş Sahiline gelen çiftler, nikahları kıyılması için tekneyle Kız Kulesine geçtiler.

26 Çift “Evet” Dedi

Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı’nın, temsili olarak kıydığı nikahın ardından yaptığı konuşmada, geleneksel hale getirdikleri toplu nikah etkinliğini, bu yıl İstanbul’un en kıymetli mekanlarından birinde gerçekleştirdiklerini söyledi.

Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı tarafından nikâhları kıyılan çiftlerin mutlulukları, gözlerinde okundu. Arnavutköy Belediyesi tarafından tüm masrafları karşılanan 26 çifte, Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı tarafından altın takıldı.

Çiftlere mutluluk dileyen Baltacı, “Bu etkinlik, çiftlerin gelecek hayatlarında, nesillerine anlatacakları çok önemli bir an olarak kayıtlara geçti. Gençlerimizin hayalleri, hedefleri ve geleceğe dair birçok düşünceleri var. Tüm bunların hayırlısıyla gerçekleşmesini temenni ediyoruz. Daha yaşları çok genç, hayatlarının dönüm noktalarındalar. Mutluluklarını yüzlerinden okuyoruz. Umarız bu mutlu an hayatlarının her dönemine hakim olur.” diye konuştu.

Nikahın ardından, diğer çiftler de evlilik cüzdanlarını Baltacı’nın elinden aldı. Konuklara ikram edilen düğün yemeği ile tören sona erdi.

Benzer Haberler