SON DAKİKA

Arnavutköy

Arnavutköy-Habibler Arası Yolda Çalışma Var

fenertepeyol
Arnavutköy-Habibler arası yol

Arnavutköy Habibler arası yapılan bölünmüş yolun uzun zamandır askıda kalan ve yılan hikayesine dönen kısmının yapımına başlanıldı.

Yeni ilçe Arnavutköy’ü İstanbul’a bağlayan ve bölgeye ulaşımı çok kolaylaştıran Arnavutköy- Habibler yolununun bazı sebeblerden dolayı yapılamayan Fenettepe mevkiindeki 1-2 km lik bölümünün yapımına devam ediliyor.

Bu yolun yapılmayan kısmı Fenertepe Askeri Hava birliğinin konuşlandığı bölge içerisindeydi.Yolun tamamı bitirilmesine rağmen geriye kalan  bu bölgede sabah işçi çıkış saatlerinde ve akşam saatlerinde veya bir kaza anında çok yoğun şekilde trafik sıkışıklığı yaşanması vatandaşları artık bezdirmişti.Tabi çift geliş-gidiş olarak devam eden yolun bir anda tek şerite inmesi özellikle bölgeye ilk defa gelen sürücüleri çok zor durumda bırakıyordu ve beraberinde trafik kazaları meydana geliyordu.


Geçtiğimiz günlerde problem olan yolun ilk etapta genişletme çalışmalarına başlanıldı.Çok kısa sürede de asfaltlama çalışmalarının yapılıp yolun tamamen bitirilmesi düşünülüyor.

Ayrıca yolun Habibler’in çıkışından İstoç Mahmutbey’e bağlantı çalışmalarınında son hızla devam ettiği bilgisini mevcut. Yaz aylarının gelmesiyle bölgeye İstanbul içinden Arnavutköy istikametine yoğun akımın olacağı da göz önünde bulundurulursa çalışmaların daha hızlanması kaçınılmaz.

Benzer Haberler