SON DAKİKA

ArnavutköyArnavutköyden Manşet Haberler

Arnavutköy POMEM 13. mezuniyet töreni yapıldı

Arnavutköy Polis Meslek Eğitim Merkezi 13. dönem mezunlarını verdi. 122’si kız 581 öğrencinin diploma aldığı törende, dönem birincisi Esra Eryentü yaş kütüğüne plaket çaktı.

Arnavutköy Polis Meslek Eğitim Merkezi’nin spor salonunda yapılan mezuniyet törenine İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok ve Emniyet Genel Müdürlüğü Koruma Daire Başkanı Fahri İnceçelikli de katıldı.

Mezun öğrencilerin ailelerinin yoğun ilgi gösterdiği törende dönem mezunu 581 öğrenci salona polis bandosunun çaldığı polis marşını söyleyerek girdi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesiyle başlayan törende, Polis Sporları Kulübü üyesi öğrenciler salonda hazırlanan alanda dövüş sporları gösterisi sergiledi.

Törende kısa bir konuşma yapan İstanbul Emniyet Müdürü Altınok, öğrencileri ve ailelerini tebrik etti.

“Türkiye’de ve özellikle İstanbul’da polis olmak kolay değil” ifadesini kullanan Altınok, “24 saatimizi memleketin huzuruna, güvenine adamak, bu şehirde yaşayan 15 milyon insanımızın kendini emin hissetmesi noktasında mücadele vermek zorundayız” dedi.

Törende, 13. dönemi birincilikle bitiren Esra Eryentü yaş kütüğüne plaket çaktı. Okulu iyi dereceyle tamamlayan öğrencilerden ilk 10’una plaket ve hediyelerinin verildiği tören, öğrencilerin toplu yemini ve keplerini havaya fırlatmalarıyla sona erdi.

Törene katılamayan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Tayyip Erdoğan, İçişleri Bakanı Efkan Ala ve Emniyet Genel Müdürü Mehmet Kılıçlar, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın yolladıkları tebrik mesajları da kürsüden okundu.

Benzer Haberler