SON DAKİKA

ArnavutköyBölgeden HaberlerGüncel Haberler

Arnavutköy şehit polisini uğurladı

Dün Arnavutköy Deliklikaya’da çıkan çatışmada şehit olan polis memuru Ayhan Ölçer için Taşoluk’ta bulunan Arnavutköy Emniyet Müdürlüğü önünde resmi tören düzenlendi.

Şehidin naaşı törenin düzenlendiği Arnavutköy İlçe Emniyet Müdürlüğü binasına sirenler eşliğinde getirildi. Türk bayrağına sarılı Ölçer’in naaşı silah arkadaşlarının omuzlarında taşınarak katafalka konuldu.

Burada konuşan Emniyet Müdürü Çalışkan, Ölçer’in çevresinde çok sevilen bir isim olduğunu belirterek gerçekleşen menfur saldırıyı kınadı. Çalışkan, “Hainler, hırsızlar ve suç şebekeleriyle mücadelemiz devam edecek. Bunlar karşılarında Türk polisini bulacaklardır.” dedi.

Şehit ailesinin acısını yürekten paylaştığını ifade eden Çalışkan, devletine ve milletine görev aşkıyla bağlı iken 42 yaşında şehit edilen Ölçer’i asla unutmayacaklarını belirterek aynı saldırıda yaralanan Aykut Korkmaz’a ise acil şifalar diledi.


Çalışkan’ın konuşmasının ardından şehit Ölçer için dua edildi ve helallik istendi. Törene katılan vatandaşlar ve meslektaşları, “Şehitler ölmez, vatan bölünmez” sloganı attı.

Törene Vali Şahin, Birinci Ordu Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak ile Emniyet Müdürü Çalışkan’ın yanı sıra şehidin annesi Mediha, babası İsmet, ağabeyleri Mustafa ve Ercan, eşi Elif Ölçer ile çocukları, Arnavutköy Kaymakamı Kasım Fikret Dayıoğlu, Belediye Başkanı Ahmet Haşim Baltacı, meslektaşları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Çok sayıda vatandaş ile birlikte devlet erkanının da hazır bulunduğu törenin ardından şehit polis memurunun cenazesi Durusu’ya getirildi.Durusu Camii’nde ikindi namazını müteakip kılınan cenaze namazı ile şehide veda edildi.

Benzer Haberler