SON DAKİKA

Arnavutköy

Arnavutköy’de 23 Nisan Coşkusu

Arnavutköyde 23 Nisan Etkinlikleri
Arnavutköy'de 23 Nisan Etkinlikleri

Arnavutköy Kapalı Spor Salonunda

23 Nisan etkinlikleri kapsamında gerçekleşen programda çocukların hazırlamış olduğu halk oyunları, birbirinden güzel skeçlerle renk katarken okunan şiirlerle de 23 Nisana yakışır bir coşku oluşturuldu

Arnavutköy’de 23 Nisan dolayısıyla düzenlenen çelenk koyma törenine, Arnavutköy Kaymakamı Hürem Aksoy Ak parti Arnavutköy Belediye Başkanı Ahmet Haşim Baltacı İlçe Milli Eğitim Müdürü Arif Dede, Arnavutköy’de bulunan siyasi parti İlçe Başkanları ve ilçede bulunan okul müdürlerinin katılımıyla sabah saat 09:00 da ilçede bulunan Atatürk anıtı önüne bırakılan çelenklerle tören başladı.

23 Nisan Millî Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında Arnavutköy’de Atatürk Anıtpark’ta düzenlenen çelenk töreninde siyasiler ve eğitimciler bir araya geldi. 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinleri kapsamında buradaki törenin ardından Arnavutköy Kapalı Spor Salonunda bir araya gelindi. Salondaki açılış konuşmasını İlçe Milli Eğitim Müdürü Arif Dede yaptı.

Dede konuşmasında ;Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklarımıza armağan ettiği bu bayramı daha nice nesillerde yaşanmasına ve taşınmasını dilerken şunları söyledi. “23 Nisan , Çocuklarımızın geleceğine armağan edilen bu bayramı her zaman yaşatmalıyız ve çocuklarımıza bu günün önemini hissettirmeliyiz. Onlar bizim geleceğimiz ve aynamız olacaklardır. Biz çocuklarımızı nasıl yetiştirirsek onlarda geleceğimize o şekilde katkıda bulunacaklardır”

Ardında konuşmasını yapmak üzere Kürsüye çıkan İlçe Belediye Başkanı Ahmet Haşim Baltacı ise “23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlayarak geleceğimiz olan çocuklarımıza sahip çıkalım çünkü onlar bizim yarınlarımız” dedi.

Benzer Haberler