SON DAKİKA

Arnavutköyden Manşet Haberler

Arnavutköy’de Eğitim Başarısını Yükseltme Çalışmaları

arnavutkoy-egitim-seferberlikArnavutköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ilçedeki okulların Seviye Belirleme Sınavı (SBS) ve Yüksek Öğretim sınavlarındaki başarı çıtasını yükseltmeyi amaçlayan bir dizi etkinlik düzenliyor. Arnavutköy Belediyesi tarafından da desteklenen proje  düzenlenen bir programla tanıtıldı. Öğrencilere sınavlarda başarılı olma tekniklerinin anlatıldığı dergilerin dağıtımının yapıldığı programda, “Hedefimi Belirliyorum” defterine öğrenciler kazanmak istedikleri okulların isimlerini yazdı. Arnavutköy protokolünün tam kadro katıldığı program için açılan standlar bir hafta boyunca açık kalacak.

Arnavutköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Seviye Belirleme Sınavı (SBS) ve Yüksek Öğretim sınavlarında başarı ortalamasını yükseltmek amacıyla bütün okul idarecilerinin katıldığı bir program düzenledi. Arnavutköy Kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Arnavutköy Belediyesi’nin tam kadro katıldığı programda, ilçedeki liselerin açmış olduğu standlarda öğrenciler becerilerini sergileme imkanı buldu. Arnavutköy Sabri Akın İlköğretim Okulu Spor Salonu’nda günlerce süren çalışmaların ardından açılan SBS Etkinlik Haftası etkinliğine, çok sayıda öğrenci ve okul aile birliği üyesi de katıldı.

“İmkanları Değerlendirin”

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda bir konuşma yapan Arnavutköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Arif Dede, eğitim sezonu başından itibaren SBS sınavında başarıyı yakalamak için çaba sarfedildiğini, yapılan etkinlik tanıtımlarıyla bu çalışmayı daha da hızlandırmak istediklerini söyledi. Dede, SBS çalışmasında koordinatör olarak görev yapan Şube Müdürü Radi Kabze’ye ve desteklerinden dolayı Belediye Başkanı Haşim Baltacı’ya da teşekkür etti. Daha sonra kürsüye çıkan Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı, Arnavutköy’ün gerek fiziki şartlar gerekse eğitim kalitesi açısından düne nazaran çok daha iyi bir noktada olduğunu, öğrencilerin bunun farkında olarak ellerinden gelen gayreti göstermesi gerektiğini ifade etti. İlçe Kaymakamı Hürrem Aksoy ise, öğrencilere seslendiği konuşmasında, öğretmenlerinin bütün çabalarının onlar için olduğunu, bu fırsatı iyi değerlendirerek SBS’de başarılı olmak için çalışmalarını istedi. Milli Eğitim Şube Müdürü Radi Kabze de, 2009 yılı SBS sınavındaki olumsuz neticenin sebebinin, SBS sınavının öneminin öğrenciler tarafından tam olarak anlaşılamamısına bağlayarak, amaçlarının sınavın öğrencilere benimsetilmesi ve teknik yönden desteklenmesi amacıyla böyle bir organizasyon gerçekleştirdiğini ifade etti. Konuşmaların ardından Sazlıbosna İlköğretim Okulu öğrencileri Kırklareli yöresine ait halkoyunları gösterisini sundu.
Daha sonra okul standlarını gezen Kaymakam burada bir açıklama yaparak, Arnavutköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan deneme SBS sınavlarında derece yapan ilk 30 öğrenciye uçakla gezi sözü verdi. Dereceye giren öğrenciler Hezarfen Havaalanı’ndan bir uçakla Arnavutköy semalarında gezdirilecek. Açıklamanın ardından bütün standları tek tek gezen protokol öğrencilerin yapmış olduğu ürünler ve sinevizyon gösterimleri hakkında bilgi aldı. Bir hafta boyunca açık kalacak olan standlarda, öğrenciler için “Hedefimi Belirliyorum” defterleri de hazır bulunacak. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, “Hedefimi Belirliyorum” defteriyle de öğrencilerin motivasyonuna katkı sağlamayı amaçlıyor.Benzer Haberler