SON DAKİKA

ArnavutköyBölgeden Haberler

Arnavutköy’de iki milyonluk dolandırıcılık iddiası

Arnavutköy’de market işletmeciliği yapan Suriyeli Abdurrahman H. isimli bir esnaf, aralarında Türk vatandaşların da olduğu 50’ye yakın kişiden topladığı 2 milyon lira ile kayıplara karıştı.


Dünden beri haber alınamayan Abdurrahman H.’ye paralarını kaptıranlar; “Zaman zaman kendisine para veriyorduk. Paramızı çalıştırıp, bizlere ay sonunda bin lira, 2 bin lira geri veriyordu. Böylelikle paramızı çalıştırarak 10 bin liramızı bize 12-13 bin lira olarak ödüyordu” dediler.


Çoğunluğunu Suriyelilerin oluşturduğu mağdurlar arasında Türk vatandaşlar da bulunuyor.
Abdurrahman H. isimli vatandaş, “Paranızı yaptığım ticaretlerde kullanıp sizlere de her ay sonunda kar payı vereceğim” dediği vatandaşların birkaç ay boyunca parasını çalıştırıp belirli miktarlarda pay vererek güvenlerini kazandı. Son olarak çok sayıda Suriyeli ve Türk vatandaşlardan topladığı yüklü miktardaki paralarla kayıplara karışan Abdurrahman H.’yi mağdurlar ve polis her yerde arıyor.


Ellerinde hiçbir yazılı evrak bulunmayan mağdurlar 2 gündür Abdurrahman H.’nin çalıştırdığı marketin önünde nöbet tutuyor. Dolandırıldıklarını iddia eden vatandaşlardan Muhammed D. isimli Suriyeli; “İlk zamanlar aylık 1500 lira vererek güven sağladı. En son benden 40 bin lira aldı. Bu adamın 3 tane iş yeri var Arnavutköy’de. Ama şuan her 3 iş yeri de kapalı. Hepimizi dolandırarak kaçtı” dedi.
Dolandırıldıklarını iddia eden vatandaşların toplam kaybının 2 milyon liranın üzerinde olduğu tahmin ediliyor.

arnavutkoyden.com/ Taylan Ergün

Benzer Haberler