SON DAKİKA

ArnavutköyBölgeden HaberlerGüncel Haberler

Arnavutköy’de kar altında yaşam mücadelesi

İstanbul’u ve Arnavutköy’ü teslim alan yoğun kar yağışı özellikle çocuklar için büyük bir eğlenceye dönüştü. Elektrik kesintilerinin öncesine nazaran daha az yaşanması evlerinde insanların karın tadını çıkarmasına olanak sağladı. Ancak evsizler için soğuk hava ve kar büyük bir sorun.

“BİZİ BURADAN KURTARIN”

Arnavutköy Merkez Mahalle Mehmet Akif Ersoy Caddesi’nde Kozlar yolu üzerindeki elektrik trafosunun hemen arkasında bulunan tarla üzerinde, üzeri çadır ve brandalarla kapatılmış yaklaşık 4-5 metrekarelik alanda suntalarla çevrilmiş bir yapı içinde yaşayan, 71 yaşındaki Emeti Erzik ve Fedai Erzik (28) için kar hayati tehlike oluşturmaya başlamış durumda. Zihinsel engelinin yanı sıra kulaklarında işitme sorunu olan oğlu Fedai ile birlikte yaşam mücadelesi veren Emeti Erzik, kendilerine şu ana kadar hiçbir yetkilinin ulaşmadığını söylüyor.Emeti Erzik, “Oğlumla burada zor şartlarda yaşıyorum. Dün Arnavutköy esnafından yiyecek topladım. Oğlum zihinsel engelli ayrıca kulakları da sağır. Burada yaşamak zorundayız. Gidecek başka yerimiz yok. Bize yardımcı olsunlar bizi buradan kurtarsınlar” diyor.

“ZEHİRLENİRSİN OĞLUM”

Tek parça yapının içinde eski bir kanepe ve bir sehpa üzerindeki çaydanlık ve bardaklardan başka eşyası olmayan mekanın içerisinde eski, kovalı bir soba yanıyor. Temin ettikleri son kömürleri yakan Emeti teyze, içeri sızan kömür dumanından dolayı sık sık öksürüyor. Çatalca Nüfus Müdürlüğü’ne kayıtlı Emeti Erzik, röportaj sırasında sık sık dışarı çıkıp hava almak zorunda kalan gazeteciye, “Oğlum biz alıştık bu zehre. Sen zehirlenirsin” şeklinde açıklama yapıyor.

ACİL MÜDAHALE EDİLSİN

Durum üzerine Arnavutköy Belediyesi yetkililerine haber veren gazeteciye, olayla ilgileneceğine dair bilgi verildi. Ancak, en kısa sürede müdahale edilmediği takdirde, ya kömür zehirlenmesinden yada soğuktan donma tehlikesi yaşayacak olan Emeti teyze ve oğlu Fedai için belediyenin gerekeni yapacağı umut ediliyor.

Haber:Mustafa Selim   /   arnavutkoyden.com

 

Benzer Haberler