SON DAKİKA

ArnavutköyArnavutköyden Manşet HaberlerGüncel Haberler

Arnavutköy’de kar hayatı felç etti

Meteoroloji birimlerinin günlerdir uyarısını yaptığı kar Arnavutköy’e bir geldi pir geldi.Sabah saatlerinde başlayan yoğun kar ve tipi Arnavutköylülere hayatı zindan etti.

Sabah saatlerinde Arnavutköylüler öncelikle donmuş  kapı önleri ve yollarla karşılaştı.İşlerine ve okullarına yetişmeye çalışan yayalar ayakta durmakta zorlanırken çok sayıda trafik kazası meydana geldi.

 

Elektrik ve su yok!

Asıl kötü sürpriz ise Arnavutköy’ün büyük kısmını etkisi altına alan elektrik ve su kesintileri idi.Ev ve işyerlerinde doğalgazla ısınmaya çalışanlar battaniyelere sarılmak zorunda kaldı.

Merkezde elektrikler akşam saatlerinde gelirken YASSIÖREN KÖYU ,BALABAN VE BOYALIK KOYLERİ ,DURSUNKÖY ve diğer bazı mahallelerde gece 23:00’e kadar devam edeceği bildiriliyor.

Su kesintisi ise hala devam etmekte.

 

Yetkililer Hazırlıksız mı yakalandı?

Yolların yeterince tuzlanmamış olması nedeni ile ana arterlerde dahi tıkanmalar meydana geldi.Ara sokaklar ise zaten araçlara geçit vermeyecek durumdaydı.Vatandaşlar resmi makamların bu duruma çok da hazırlıklı olmadığı konusunda hemfikir.Yeni İstanbul olarak lanse edilen bir ilçenin ilk kar yağışında bu hale gelmesi kafalarda soru işaretleri oluşturuyor.

 

Arnavutköy Belediyesi’nden duyuru:

Arnavutköy Belediyesi ise  resmi web sitesi aracılığı ile yaptığı duyuruda:

Halkımız  konuyla ilgili şikayet ve önerilerini Arnavutköy Belediyesi Çağrı Merkezine  444 4 597  no’lu telefonla bildirebilirler denildi.

 

Benzer Haberler