SON DAKİKA

ArnavutköyArnavutköyden Manşet Haberler

Arnavutköy’de Tiyatroya Genç Heyecan

Arnavutköylü gençler sanata olan ilgilerini ortaya koydukları çalışmalarla kanıtlıyor. Çoğunluğu öğrenci 8 kişilik bir ekip bir araya gelerek bir tiyatro grubu kurdu.

Sümela Tiyatro Ekibi adıyla çalışmalarına başlayan grup yaklaşık bir ay gibi sürede oynayacakları oyunun prova çalışmalarını tamamladı. Arnavutköy Belediye Kültür Merkezi’ni çalışma alanı olarak kullanan ekibe belediye tarafından da her türlü teknik destek sağlandı.

İlk gösterisinde Kuva-i Milliye Destanı adlı bir oyun sergileyen ekip, yaklaşık 45 dakika süren gösterimin ardından ayakta alkışlandı. Oyun öncesi ve sonrası heyecanları yüzlerinden okunan gençler başarılı gösterimlerinin ardından arkadaşları, sevenleri ve aileleri tarafından tebrik edildi. Arnavutköy’de ilk kez bir tiyatro gösterimi olmasına rağmen katılımdan ve gelen olumlu tepkilerden memnun olduklarını söyleyen grup üyeleri, önümüzdeki günlerde farklı oyunlar için çalışmalara devam edeceklerini ifade ediyor. Tiyatro ekibi, grubun adını bir gezi için gittikleri Trabzon Sümela Manastırı ziyareti sırasında koyduklarını ifade ederken, Arnavutköy’de imkan sağlandığı takdirde gençlerin sanata ilgilerinin artarak devam edeceğini ifade ediyorlar. Arnavutköy Belediyesi’ne  kendilerine olan desteklerinden dolayı teşekkür eden grup üyeleri, henüz yeni kurulmalarına rağmen kadrolarını genişletmeyi planladıklarını söylüyor.Sekiz kişilik Sümela Tiyatro Ekibi’nin şu anki kadrosu şu isimlerden oluşuyor; Samet Şahin, Tayfun Koç, Ahmet Acar, Murat Eren, Rasim Efe Ergün, Zehra Sarıkaya, Tugay Çelik ve Ali İp.

Benzer Haberler