SON DAKİKA

ArnavutköyArnavutköyden Manşet HaberlerBölgeden Haberler

Arnavutköy’e PTT Şubesi yetersiz mi geliyor?

Arnavutköy PTT şubesinde çalışan memur sayısının yetersiz olması ve mevcut şubenin küçük olması nedeni ile Arnavutköy PTT şubesinde vatandaşlar ,işlemlerini zamanında yapamamalarından ve mevcut şubenin binasının yetersiz kalmasından dolayı şikayetçiler.

Arnavutköy’de 200 binin üzerinde yaşayan nüfusa hizmet veren mevcut PTT’nin yetersiz kalmasından ve işlemlerini zamanında yapamayan Arnavutköylüler  bu durumdan oldukça rahatsız.

Bölge halkı ‘’PTT bizden hizmetin bedelini almasını biliyorsa hizmetin karşılığını da sağlıklı vermesi gerekiyor bizde insanınız saatlerce bir işlem yapmak için kapının önünde kuyrukta beklemekten bıktık artık. Arnavutköy PTT şubesine işlemlerini yaptırmaya giden ilçe halkı, PTT binasında uzun kuyruklarla sıra beklemek zorunda kalıyor. Bu durumdan rahatsız olduklarını belirten vatandaşlar, 5 dakikalık işlem için memur yetersizliğinden ve mevcut hizmet binasının ufak olmasından dolayı yaklaşık olarak 2-3 saat beklemek zorunda kaldıklarını belirterek, tepkilerini dile getirdiler. Aynı zamanda ilçede dağıtıcı sıkıntısı da yaşandığını kaydeden vatandaşlar, Arnavutköy PTT şubesinin daha iyi hizmet verebilmesi için acilen kadrosunu güçlendirmesi görüşünü savundular.  32 mahalle 8 köyden oluşan ve büyük bir yüzölçüme sahip olan Arnavutköy’de  PTT şubesinin hizmet binası ve memur yetersizliğini bir an önce çözülmesi gerekir denildi.

 

Arnavutköyde bulunan Kamu kurumları kiralık binalarda hizmet veriyor

Arnavutköyde bulunan kamu kurumlarının bir çoğu kiralık binalarda hizmet vermesi mevcut hizmet binalarının olmaması bölge halkının tepkisini çekiyor.

Arnavutköyün ilçe olmasıyla birlikte ilçede kurulan kamu kurumlarının hala kendilerine ait resmi binaları olmaması ve devletin bütçesinden çok yüklü miktarda kiralık binalarda hizmet vermesinden oldukça rahatsız olan bölge halkı bir an önce bu resmi kamu kurumların binalarına kavuşmasını istiyor. Arnavutköy ilçesinde kiralık binada hizmet veren kamu kurumları Arnavutköy ilçe Kaymakamlığı, Arnavutköy Tapu müdürlüğü, Arnavutköy İlçe Milli Eğitim müdürlüğü, Arnavutköy Nüfus müdürlüğü, Arnavutköy ilçe Tarım müdürlüğü, Arnavutköy Sosyal Yardımlaşma ve dayanışma vakfı, Arnavutköy mal müdürlüğü, Arnavutköy PTT şubesi ve Arnavutköy ilçe emniyet müdürlüğüne bağlı hadımköy emniyet karakolu, Yavuzselim emniyet karakolu kiralık binalardan hizmet vermelerinden rahatsız.

http://arnavutkoy.web.tr/wp-content/uploads/arnavutkoy-ptt-yetersiz-geliyor2.jpg

 

arnavutkoyden.com/salih-sutlan

Benzer Haberler