SON DAKİKA

Arnavutköy

Bu Yollar Ne Zaman Biter ?

Arnavutköy’ün ana caddesi olan ve İlçeyi diğer semtlere bağlayan ana arter konumundaki Fatih caddesinde gerçekleştirilen alt yapı çalışmalarından dolayı esnaf ve vatandaşlar oldukça rahatsız.

Esnaf Siftah Bile Yapamıyor

Arnavutköy Merkez mahallesi Fatih caddesinde yaklaşık 2 ay önce alt yapı çalışması başlamıştı. Ancak bu alt yapı çalışması uzayınca vatandaşların tepkisine neden oldu.  Caddedeki toz Arnavutköy esnafını ve vatandaşları oldukça rahatsız etti . Alt yapı çalışmaları sırasında ise İSKİ borusunun patlaması ile bu çalışma daha da yavaşlamasına neden oldu

Yol ve alt yapı çalışmaları vatandaşların rahatı için ancak bu çalışmaların uzaması ise tepkiye yol açıyor. Arnavutköy’ün tek işlek caddesinde bu çalışmaların olması trafiğide olumsuz etkilemiş durumda.  Ancak bu çalışmalar yapılırken yolların bozukluğundan dolayı mağdur olan araç sürücüleri, keşmekeşe dönen trafikte saatlerce bekleyen vatandaşlar, halka temiz ve sağlıklı ürün satmak isteyen ama yapılan çalışmalardan dolayı toza bulanan mallarını günde defalarca temizlemek zorunda kalan esnafta düşünülmeli.

Müteahhit firmanın sorumluluğunda olan bu çalışmaların uzun sürmesi vatandaş tarafından tepkiyle karşılanıyor…Özellikle Arnavutköy Belediyesi’nin bu konuyla yakından ilgilenmesini istiyorlar…

Arnavutköy’ün tek işlek caddesi olması itibariyle buradaki esnaf da yol çalışmasından nasibini alıyor. Arnavutköy esnaflarından olan Hasan Tubay, yaz aylarının gelmesiyle vatandaşların memleketlerine gitmesi ve tatile çıkması nedeniyle işlerin daha da kötü gittiğine dikkat çekerek, birde bu yol çalışması olunca bizim işler alt üst oldu. Zaten ekonomik kriz var, birde bu yol çalışması eklenince işler durma derecesine geldi diyerek dert yanıyor.

Yusuf Tubay ise, “Arnavutköy Fatih caddesindeki yol çalışmasından sonra siftah etmeden dükkânlarımızı kapatmak zorunda kalıyoruz” diyerek içinde bulundukları zor durumu ifade ediyor.

Haber: Arif SAPMAZ

Benzer Haberler