SON DAKİKA

Arnavutköyden Manşet HaberlerBölgeden Haberler

Chp’nin ilk Arnavutköy Aday Adayı Av. Dilek Aras oldu

CHP Arnavutköy İlçe Örgütünde Belediye Başkanlığı aday adayı olarak ilk resmi başvuruyu Av. Dilek Aras yaptı.


CHP Arnavutköy İlçe Örgütünde bir basın toplantısı düzenleyen Av. Dilek Aras Arnavutköy Belediye Başkanlığı için aday adayı olduğunu açıkladı. Dilek Aras’lı Toplantıya ilçe Başkanı Nazım Asan ve ilçe yönetiminin yanı sıra partililer katıldı.
Asan, “Yerel yönetimle CHP iktidara yürüyecektir”
Toplantı da bir konuşma yapan CHP Arnavutköy İlçe Başkanı Nazım Asan Arnavutköy Belediye Başkanlığı aday adaylığı için ilk resmi başvuruyu aldıklarını belirterek, “İlk resmi başvuruyu Dilek hanım gerçekleştirdi. Hem kendisinin bayan olması nedeniyle hemde ilk olarak resmi başvuruyu almamız nedeniyle bugün bizim için çok önemlidir. Böylesine cesaretli Cumhuriyet kadınları bu ülkede olduğu sürece CHP’nin iktidara taşınması konusunda hiç bir endişemiz olmayacaktır. Türkiye’de bayan siyasetçilerin en fazla yer aldığı siyasi partilerin başında geliyoruz. Bu aynı zamanda demokrasinin kurallarını en iyi şekilde hayata geçiren bir siyasi parti dilek aras 2olduğumuzun da bir kanıtıdır. Biz CHP ilçe örgütü olarak İstanbul ve Arnavutköy’de büyük bir farkla yerel yönetimi kazanmamız gerekiyor ve buna inanıyoruz. Yerel yönetimle CHP iktidara yürüyecektir. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın” diye konuşarak resmi başvurusunu yapan Dilek Aras’a da aday adaylığı sürecinde başarılar diledi.
Aras, “Barış ve hoşgörü yerini kavga ve kargaşaya bırakmış”
Resmi başvurusunu İlçe başkanı Nazım Asana teslim eden Av. Dilek Aras başvuru sonrası bir açıklama yaparak, “Uzun yıllardır avukatlık yapıyorum ve mesleğim itibariyle iktidarın izlediği siyasetin halk üzerindeki olumsuz etkilerini en iyi bilenlerdenim. Çok küçük bir zümrenin hakka ve hukuka aykırı olarak zenginleşebilmesi için halkın geri kalanının ödediği bedellerin farkındayım. Bir yerlerde gökdelenler yükselirken, bir yerlerde ekmek bulamayan insanların evine haciz memurları gönderiliyor. Kadınlar görmezden geliniyor ve oy uğruna kullanılıyor. Toplumda kutuplaşmalar yaratılıyor. Barış ve hoşgörü yerini kavga ve kargaşaya bırakmış. İktidar halka hak ettiği hizmeti sadaka gibi sunuyor. Üretim engelleniyor. Halkın kendi kendine yetmesinin önüne geçiliyor. Teşebbüs hürriyeti ve rekabet ortamı ortadan kaldırılmış vaziyette. Bugün bankaların batık kredilerinin haddi hesabı yokken, sade vatandaş torpilsiz üç kuruş kredi çekip kendi ekmek parasını kazanacağı bir dükkan açamıyor. Araziler yağmalanıyor. Bilhassa Arnavutköy’de halk yaşadığı yerden uzaklaşsın topraklar birilerine peşkeş çekilebilsin diye 10 yıldır kasıtlı olarak neredeyse tek bir çivi bile çakılmıyor” diyerek Arnavutköy’de yaşanan imar sorununa atıf da bulundu.
Aras, “Eksikliklerin bazılarını çözmek için 10 yıl yeterince uzun bir zamandı”
Aras Arnavutköy halkının yaşadıkları yerlerden bir yıldırma politikasıyla gönderilmeye ve böylece ranta açılacak büyük arazilerin yeni sahiplerine teslim edilmeye hazırlandığını ifade ederek, “Sırf bu sebepten yıllardır hiçbir imar çalışması yapılmıyor ve altyapı hizmeti sunulmuyor. Bugün güvenliği olmayan, doğru dürüst bir okulu, üniversitesi, hastanesi bulunmayan, kadınların ikinci sınıf vatandaş muamelesi gördüğü, ekonomik özgürlüğünün bulunmadığı, tarım ve hayvancılığın desteklenmek bir yana adeta yasaklandığı, sağlık hizmetlerinin yeterli bulunmadığı, imar sorunlarının çözülmediği ‘TAŞIMA’ denilen ne olduğu belirsiz hukuksuz bir uygulamanın sürdüğü, taksi hizmetini bırakın toplu taşımanın bile yetersiz kaldığı bir belediyeden bahsediyoruz. 10 yıl bu eksikliklerin en azından bazılarını çözmek için yeterince uzun bir zamandı. Ancak geçtiğimiz 10 yılda hiçbir sorun çözülmemiştir. CHP’nin Kadıköy’de yahut Beşiktaş’ta kazanacağı bir yerel seçim elbette muteber bir zaferdir. Ancak bence CHP’nin Arnavutköy’de kazanacağı bir yerel seçim çok daha manidar ve çok daha gerçek bir zaferdir. Bu sebeple bende gerçek bir zafere imza atabilmek için Arnavutköy’den adayım” diye konuştu.
Av. Dilek Aras Kimdir?
Av. Dilek Aras 1976 yılında Ankara’da doğdu. İlk ve orta öğreniminden sonra Ankara Anadolu Lisesi’ni bitiren Aras, ilk lisans öğrenimini Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde tamamladı. Ardından burslu olarak kazandığı Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden yüksek onur derecesiyle mezun olarak ikinci yüksek tahsilini tamamladı. Halen İstanbul Barosu’na kayıtlı olarak avukatlık mesleğini icra etmekte olan Av. Dilek Aras İngilizce ve Almanca bilmektedir.
 arnavutkoyden.com/Salih SÜTLAN

Benzer Haberler