SON DAKİKA

ArnavutköyBölgeden HaberlerGüncel Haberler

Elektrik kesintileri faturaya indirim olarak yansıyacak mı?

Özellikle 2015 yılının başlarından beri aralıklarla yaşanan arızalara nedeni ile Arnavutköylülere zor zamanlar yaşatan elektrik kesintilerinin faturaya indirim olarak yansıma durumu Başbakan Davutoğlu’na soruldu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, elektrik dağıtım şirketlerinin sorumluluğundan kaynaklanan elektrik kesintilerinin abonelere indirim olarak yansıtılıp yansıtılmayacağını başbakana sordu.

Buna göre Tanrıkulu, Başbakan Davutoğlu’nun yazılı olarak yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı’na soru önergesi verdi. İstanbul’da 6 Eylül tarihinde Şişli, Başakşehir, Büyükçekmece, Silivri, Çatalca, Avcılar, Fatih, Esenyurt, Arnavutköy, Beylikdüzü, Gaziosmanpaşa ve Eyüp’ün bazı bölgelerine elektrik verilmeyecek olmasının gerekçesini soran Tanrıkulu, şu soruların yanıtını istedi:

“İstanbul’da 2010-2015 yılları arasında yıllar itibariyle kaç saatlik elektrik kesintisi yaşanmıştır? En fazla elektrik kesintisi yaşanan ilçeler ve semtler hangileridir?

Dünyada başkentlerde yılda ortalama kaç saatlik elektrik kesintisi yaşanmaktadır?

Boğaziçi Elektrik Dağıtım AŞ’nin İstanbul’da elektrik kesintilerini azaltmak için aldığı tedbirler nelerdir?

İstanbul’da yaşanan elektrik kesintileri ile ilgili olarak Boğaziçi Elektrik Dağıtım AŞ’ye denetim yapılmakta mıdır? Denetimler hangi sıklıkta yapılmaktadır?

İstanbul’da 6 Eylül tarihinde Şişli, Başakşehir, Büyükçekmece, Silivri, Çatalca, Avcılar, Fatih, Esenyurt, Arnavutköy, Beylikdüzü, Gaziosmanpaşa ve Eyüp’ün bazı bölgelerinde yaşanacak elektrik kesintilerinin maliyeti ne olacaktır?

Elektrik Dağıtım Şirketlerinin sorumluluğundan kaynaklanan elektrik kesintileri abonelere indirim olarak yansıtılacak mıdır?” 

(haber:haberdemi.com)

Benzer Haberler