SON DAKİKA

ArnavutköyArnavutköyden Manşet Haberler

Engelliler Günün’de Metin Şentürk Arnavutköy’de

Dünya Engelliler gününde Metin Şentürk, özürlü hayranlarına güzel bir gece yaşatırken, Arnavutköy Belediyesi’nce organize edilen özürlüler günü programına yoğun katılım oldu.


Dünya engelliler günü adına düzenlenen gecede tezahüratlar arasında sahneye çıkan Metin Şentürk, en popüler şarkılarını yine kendisi gibi engelli hayranlarıyla birlikte söyledi. Engelli hayranlarını sahneye çıkartan ünlü sanatçı, isteklerini dinledi ve hatıra fotoğrafı çektirdi. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Ankara’da Başbakan’la görüştüğünü söyleyen Şentürk, önümüzdeki yıl engelliler için çok güzel gelişmelerin olacağı müjdesini de verdi.
Akülü Araba Hediye Edildi

Arnavutköy Belediyesi’nce organize edilen 3 Aralık Dünya Engelliler Günü programı Hadımköy Özcan Taşkınbaş Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Program ilk olarak ilçede faaliyet gösteren özel rehabilitasyon merkezlerinde eğitim gören çocukların gösterileriyle başladı. Ailelerin büyük sevinç yaşadığı gösterilerde özellikle zihinsel rahatsızlığı bulunan çocukların sarfettikleri çaba izleyicilere duygulu anlar yaşattı. Arnavutköy Belediyesi bünyesinde engelli ve yaşlı vatandaşların sorunlarına yardımcı olmak amacıyla kurulan Arnavutköy Yaşlı ve Engelli Merkezi AYEM, üyelerinden oluşturduğu engelli mehteran takımı, salona sığmayan yüzlerce kişinin alkışları arasında sahneye çıktı. Gösterilerin ardından sahneye çıkan Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı, ilçede engellilerin  sorunlarına çözüm bulmaya devam edeceklerini ifade etti. Başkan Baltacı daha sonra engelli vatandaşlara akülü tekerlekli sandalye hediye etti.
Şentürk; Başbakanımız Özürlüler İçin Çok Güzel Projeler Hazırlıyor

Kültür merkezindeki programda son olarak sahne alan sanatçı Metin Şentürk, yoğun kalabalığın tezahüratları arasında şarkılarını söyledi. Engelli hayranlarına yakın ilgi gösteren Şentürk, 3 Aralık engelliler günü nedeniyle Ankara’da Başbakan’la görüştüğünü, önümüzdeki yılın özürlüler için çok güzel bir yıl olacağını, başbakandan özürlüler yararına bir çok proje için söz aldığını ifade etti.Engelli hayranlarını sahneye de çıkartan ünlü sanatçı, onlarla bir süre sohbet etti. Yaklaşık bir saat sahnede kalan ünlü sanatçı yine hayranlarının alkışları arasında salondan ayrıldı.

Dünya Engelliler Günü için yapılan tanıtımlarda ve medyaya sunulan haber metninde fiziksel engelli olmanın bir özür olduğu anlamını ifade eder gibi ” özürlü” tabirinin bolca kullanılması ironik olarak gözükürken,dikkatlerden de kaçmadı.

Benzer Haberler