SON DAKİKA

ArnavutköyArnavutköyden Manşet Haberler

Engelliler haftası Arnavutköy’de kutlandı

10-16 Mayıs Özürlüler haftası nedeniyle Arnavutköy belediyesi ve AYEM engelli vatandaşlar için “Toplumda Bizde Varız” kortej yürüyüşü düzenledi.

Arnavutköy ALPET Petrol ofisinin önünden başlayan yürüyüş Arnavutköy Cumhuriyet meydanına kadar AYEM Engelli Mehter takımı eşliğinde devam etti. Yürüyüşe Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı, Ak Parti İlçe Başkanı Ercan Üner, CHP İlçe Başkanı Ali İhsan Ercan, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Fatih Deniz, Halil Şahin ve Hikmet Çolak, Giresunlular Dernek Başkanı Ahmet Karasakal, Arnavutköy Muhtarlar Dernek Başkanı Hayri Pekçetin, Muhtarlar ve birçok engelli vatandaşlar ile birlikte aileleri katıldı. Yürüyüşe katılanlara karanfiller dağıtıldı.

Engellilere elimizden gelen desteği yapmaya çalışıyoruz

Yürüyüşe katılanlar Cumhuriyet meydanına geldiğinde AYEM engelli Mehter takımı bir gösteri sundu. Programda bir konuşma yapan Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı, engelli vatandaşların hayatını kolaylaştırmanın en önemli görevlerden biri olduğunu söyledi. Baltacı konuşmasında,”Engelli vatandaşlarımızın gerek eğitimlerine, gerek sportif etkinliklerine, gerekse kültürel-sanatsal faaliyetlerine elimizden gelen desteği vererek, engellilerimizin her anlamda eşit koşullarda yaşayabilmesine olanak tanıyabilmek, mutlu bir kent resmi oluşturabilmek bizler için son derece önemlidir. Geçmişte evlerimizde sakladığımız çocuklarımız şimdi devletimizin bize sağlamış olduğu imkanlarla çok güzel bir noktaya geldiğimizin bu bir göstergesidir. AYEM Mehter takımı hangi zorluklarla olursa olsun onların meziyetlerini bu gösterilerle ortaya çıkartmış oluyor. Toplumumuz geliştiğini ve engelliler hakkında bilinçlendiğini görüyoruz. Yaz spor okullarımız başlamıştır bu yaz spor okullarımızdan engelli çocuklarımızda yararlanacaktır kayıt yaptırabilirsiniz.” dedi. Buradaki programın ardından Arnavutköy Sanat Galerisine geçen protokol ve vatandaşlara ikramda bulunarak müzik dinletisi sunuldu. Engelli vatandaşlar müzik eşliğinde gönüllerinde eğlendi.

Benzer Haberler