SON DAKİKA

Bölgeden Haberler

Hadımköy’de Atıklar Sağlığı Tehdit Ediyor

hadimkoy toki kiptaş atıklarıToki ve Kiptaş konutlarından geldiği iddia edilen kanalizasyon atıkları dereye dökülürken, bu durum vatandaşları canından bezdirdi

Arnavutköy’e bağlı Hadımköy İstasyon Mahallesi sakinleri, Hadımköy Deresi’nin sıcakların artması nedeniyle çok kötü koku yaydığını belirterek, yetkililerin acilen çözüm bulmasını istedi.

Toki ve Kiptaş atığı olduğu iddiası

İstasyon Mahallesi’nin içinden geçen Hadımköy Deresi’nin aşırı koku yayması, vatandaşların büyük tepkisine neden oldu. Derenin yanında bulunan ev ve işyeri sakinleri Toki ve  Kiptaş konutlarından geldiğini iddia ettikleri kanalizasyon sularının dereye aktığını, konuyu yetkililere ilettiklerini ve hala çözüm bulunmadığını belirtirlerken, “Evimizde ve işyerimizde kokudan dolayı yaşayamayacak hale geldik” dediler.

Hastalık riski sağlığı tehdit ediyor

Kokunun öğlen ve akşam saatlerinde yoğunlaştığını belirterek, bundan çok rahatsız olduklarını söyleyen mahalle sakinlerinden Oğuzhan Özbek, Fatih Koşan ve Yusuf Karakuş, bir an önce bu konuda gerekli çalışmanın yapılmasını ve bu derenin ıslah edilmesini istediler.
Özbek, “Belediye başkanımızın gelip 10 dakika bu bölgede gezmesini istiyoruz, bakalım burada durabilecek mi? Seçim zamanında halktan oy isteyenler şimdi de halkın bu sorununa çözüm getirmeliler” dedi.
Özbek, “15 yıldır Hadımköy’de yaşıyorum, eskiden bu dereden bu kadar koku yoktu. Toki ve Kiptaş konutlarından gelen kanalizasyon atıkları bunu çekilmez hale getirdi” şeklinde konuştu. Dere hemen sahanın yanından geçtiği için top oynayamadıklarını belirten gençler, önlem alınmaz ise, çocukların dereden hastalık kapma riskinin daha da yükseleceğine dikkat çektiler.

Benzer Haberler