SON DAKİKA

Bölgeden Haberler

Haraççı’ya Kapalı Pazar Yeri Temeli Atıldı

Haraççı Kapalı Pazar yeri temeli, Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı ve vatandaşların katılımıyla atıldı.

Arnavutköy Belediyesi, Bolluca Kapalı Pazar Yeri’nin bitmesinin ardından, Haraççı Pazar Yeri temellerini de attı. İçerisinde; spor alanları, otopark ve kurban kesim alana olacak olan Haraççı Kapalı Pazar Yeri, kısa sürede Arnavutköylülerin hizmetinde olacak.

Başkan Baltacı: “ Hız Kesmeden Hizmete Devam Edeceğiz”

Haraççı Kapalı Pazar Yeri temel atma töreninde konuşan Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı: “Bizi bu yağmurda yalnız bırakmayan herkese teşekkür ediyorum. Arnavutköy için hizmetlerimize, hız kesmeden devam ediyoruz. Bugün burada temelini atacağımız modern kapalı pazarımız, Arnavutköy’e verdiğimiz değerin, önemin ve hizmet anlayışımızın bir tezahürüdür. Maksadımız var olan sorunları çözeme kavuşturmak ve bir yandan da yeni tesislerle halkına daha iyi hizmet veren bir belediye anlayışı ile halkımızın karşısında olmaktır” diye konuştu. Başkan Baltacı konuşmasına şöyle devam etti: “ 2009’ dan itibaren içinde bulunduğumuz mahallenin özellikle altyapı, yol ve kaldırım düzenlemeleri ile park alanları gibi birçok ihtiyaçlılarını karşıladık. 2009 yılında bu mahallede çizmeyle bile yürünemeyecek bir durumda olduğunu yakından biliyorum. Ama bugün geldiğimiz noktada, ilçemize bütün temel belediyecilik hizmetleri konusunda gerektiği gibi hizmet edilmiştir. Haraççı Kapalı Pazar yerimiz nasip olursa 4 -5 ay içerisinde tamamlanacak. Bundan böyle sokak pazarlarının bu tür modern mekânlara taşınması konusundaki kararlılığımız sürecek. Bolluca Kapalı Pazarımızı tamamladık. Kısa sürede Hadımköy TOKİ Kapalı Pazar yerimizin de temelini atacağız. Biz bu binalarımız pazarların olmadığı günlerde, vatandaşlarımızın yararlanabileceği alanlar olarak tasarladık. Kapalı pazarlarımızda spor salonlarında bulunan; voleybol, basketbol gibi spor alanları mevcut olacak. Bu alanlarımız kurban kesimi alanı ve otopark olarak da kullanılacak” diye ifade etti.

Tapular Yolda

Başkan Baltacı tapular konusuna da değinerek şunları söyledi: “Yıllardır hazine mülkiyetindeki hazine işgali yerlerin, tapularının devriyle alakalı bir mağduriyet vardı. Biz bunun önemli bir kısmını aştık. Gelen tapular için vatandaşlarımızı davet ettik. 1.etapta yaptığımız çalışmaların ilk dilimi geldi. Tapular yaklaşık 20 taneydi Şuan 30 tapu daha geliyor. Bunların devirleri bize yapıldı. Satış işlemlerini şuan gerçekleştiriyoruz.  1.etap ve sonrasındaki talep ettiklerimiz ile bu iş bitmiş olacak” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler