SON DAKİKA

ArnavutköyBölgeden Haberler

İmrahor’da erkek çocuğunu taciz iddiası ayağa kaldırdı

13 yaşındaki erkek çocuğunun Suriye uyruklu bir kişi tarafından taciz edildiği iddiası Arnavutköy İmrahor Mahallesi’ni ayağa kaldırdı.

Tacizci olduğu iddia edilen genç, kendisini kovalayan ve linç etmek isteyen mahalle sakinlerinin elinden taziye evine sığınarak kurtuldu. Olay yerine çağrılan polis ekipleri Suriye uyruklu genci gözaltına alırken mahalle sakinleri ise yaşanan olaya tepki gösterdiler.

BOŞ ARAZİYE ÇEKMEYE ÇALIŞTI

Olay dün akşam saatlerinde #Arnavutköy’e bağlı İmrahor Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre 13 yaşındaki S.H’yi İmrahor Mezarlığı’nın karşısındaki boş araziye çekmeye çalışan Suriye uyruklu bir kişi mahalle sakinlerinin dikkatini çekti. “Sana birşey göstereceğim” diyerek küçük çocuğu boş araziye götürmek isteme C.G adlı Suriye uyruklu kişiye karşı koyan çocuğun çığlık atması üzerine küçük çocuğun babası ve mahalle sakinleri tacizci olduğu iddia edilen kişiyi kovalamaya başladı.
Bir süre kovalanan genç linç edilmekten kurtulmak için o sırada mahallede kurulan bir taziye alanına sığındı.
Taziye evine sığınarak linç edilmekten kurtulan C.G, daha sonra olay yerine gelen #polis ekipleri tarafından gözaltına alındı.
Yaşanan olaya tepki gösteren mahalle sakinleri, “Son zamanlarda çoluk çocuğumuzu sokağa çıkaramaz olduk. Dün de yine bir taciz olayı yaşandı” dediler.

TAZİYE EVİNE SIĞINDI

Bakkala giderken tacize uğradığı iddia edilen 13 yaşındaki erkek çocuğun dedesi Cemal H. ise torununun olaydan önce babasına haber verdiğini ve ikinci kez bakkala giderken tekrar taciz edildiğini söyledi. Torununun bağırması üzerine babası ve komşularının koşarak tacizciyi kovaladıklarını söyleyen Cemal G. “Elimizden kaçmasaydı linç edecektik. Taziye evine sığındığı için birşey yapamadık. Polis geldi aldı götürdü. Umarız gerekli cezayı alır yada sınır dışı edilir” dedi.

Benzer Haberler