SON DAKİKA

Bölgeden HaberlerSultangazi

Sultangazi’de dehşet: 8 yaşındaki Suriyeli çocuğu öldürüp çuvala koydu

Ailesiyle birlikte Cebeci Mahallesi’nde yaşayan 8 yaşındaki Raed Eşrem, Çarşamba günü öğleden sonra ‘bakkalla gidiyorum’ diyerek evden çıktı ve o günden beri kendisinden haber alınamadı. Ailesi oğlunun kaybolduğunu belirterek komşularından destek istedi. Eşrem ailesi ve komşuları Read Eşrem’i her yerde aramaya başladı.

Afgan Uyruklu Asad Khan 8 yaşındaki Suriyeli çocuğu şeker vererek kandırdığını itiraf etti.

Çevrede bulunan güvenlik kamerası görüntülerini izleyen aile ve komşular Read Eşrem’in kaybolduğu saatlerde, aynı mahallede yaşayan Afgan Uyruklu Asad Khan’ın ile birlikte olduğunu tespit ettiler. Görüntülerin ortaya çıkmasından sonra Afgan uyruklu Khan ve birlikte yaşadığı üç arkadaşı kayıplara karıştı.
Atv’de yayınlanan ‘Müge Anlı ile tatlı sert’ programında görüntülerin yayınlamasından sonra emniyet ekipleri geniş çaplı soruşturma başlattı.

Cebeci Mahallesi’nde Afganlar tarafından kaçırıldığı ortaya çıkan 8 yaşındaki Read Eşrem’i arama çalışmaları üç gündür devam ediyordu.Şüpheli olarak aranan Afgan uyruklu Asad Khan, dün akşam polisin yaptığı operasyonla gözaltına alındı. Asad Khan’ın Ümraniye’de bir evde saklandığını tespit eden polis, yaptığı operasyonla katili yakaladı. Saklandığı evde yakalanan Khan, 8 yaşındaki çocuğu boğarak öldürdüğünü itiraf etti. Katil, küçük çocuğun elbiselerini çıkardığını ve cesetle birlikte Cebeci Mahallesi 2536 sokakta bir çöp konteynerine attığını söyledi. Polis, Asad Khan’ın yer göstermesiyle, konteynerde arama yaptı. Ancak, çöp konteynerinin boş olduğu belirlendi. Cesedin çöp arabası ile taşınmış olabileceği değerlendirildi. Bunun üzerine, belediye ile görüşüldü. Çöp arabalarının boşaltım yaptığı bölgede ceset araması başlatıldı.

Benzer Haberler