SON DAKİKA

Arnavutköyden Manşet HaberlerBölgeden HaberlerGüncel Haberler

Sultangazi’de polis karakolu önünde patlama

Saat 11:00  civarında Sultangazi 75. Yıl Polis Merkezi’nde bir patlama meydana geldiği ve yaralıların olduğu bilgisi var.

İstanbul Sultangazi 75. Yıl Polis Merkezi’nde bir patlama meydana geldi.

Saat 11.00 sularında meydana gelen patlama nedeniyle bir kişinin öldüğü, 4 kişinin yaralandığı belirtiliyor. Yaralıların durumunun ağır olduğu kaydediliyor.
Reklam

Karakolun bahçesinde bir canlı bombanın kendini patlattığı haberleri geliyor. Canlı bombanın nizamiye kapısından girerek giriş kapısında bombaları patlattığı ifade ediliyor.

Patlama nedeniyle karakolun giriş kapısında çökme meydana geldi.

Olay yerine ambulansların sevk edildiği öğrenildi. İkinci patlama ihtimaline karşı patlamanın olduğu bölge emniyet şeridiyle çevrildi. Patlamada yaralananlar için polis telsizinden kan anonsu yapılıyor.

Polis içeride ikinci bir bomba olma ihtimaline karşı karakolun çevresindeki güvenlik çemberini genişletti.

Patlamada yaralananlardan 2’si Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne getirildi.

Bomba imha ekiplerinin çalışma yaptığı olay yerine gelen İl Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın da patlamayla ilgili bilgi aldı.

Çapkın, patlamayla ilgili şu bilgileri verdi:
Vatandaşlarımızın girdiği x-ray cihazının önünde kendini parçalıyor. Oradaki vatandaşlarımızı karşılayan polisimiz şehit. Dört personelimiz de yaralı, hafif yaralı genellikle. İçeride banklarda oturan üç dört vatandaşımızı biliyoruz. Şimdilik onlarla ilgili üç hafif yaralı tespitimiz var ayriyeten. Değişebilir o. Çok çoğalmaz görünüyor ama değişebilir.

Tek bir kişi, önce el bombası atmış sonra kendisini patlatmış. Kimliğiyle ilgili şu anda açıklama yapmak istemiyoruz ama netleştirdik. Erkek, 25 yaşlarında. Örgütü de şimdi söylemeyeyim.

 

ilk görüntüler -video
http://www.youtube.com/watch?v=2xHyZLD0AOw&feature=youtu.be

Benzer Haberler