SON DAKİKA

Arnavutköyden Manşet HaberlerSultangazi

Sultangazi’de silahı çatışma:1 ölü 3 yaralı!

Sultangazi’de akşam saatlerinde yaşanan silahlı çatışmada 1 kişi hayatını kaybederken, kafede oturan 3 kişi de yaralandı.

İstanbul Sultangazi Yunus Emre Mahallesi’nde çıkan silahlı çatışmada ortalık savaş alanına döndü. Kaç kişi oldukları bilinmeyen bir grup, aralarında husumet olan Ercan Ateş’i 1398. Sokak’ta pusuya düşürdü. Sokak arasında başlayan çatışma caddeye kadar taştı. Pompalı tüfek, uzun namlulu silah ve birden fazla tabancanın kullanıldığı çatışma mahallenin orta yerinde dakikalarca sürdü. Çatışmada Ercan Ateş başına isabet eden kurşunla olay yerinde yaşamını yitirdi. Ateş’in cansız bedeni olay yerinde yapılan ilk incelemenin ardından ambulansla morga kaldırıldı.

3 KİŞİ YARALANDI

Çatışma sırasında olayla ilgisi olmayan ve cadde üzerindeki kafede çay içen 35 yaşındaki Cengiz Kavak,15 yaşındaki Eyüp Torun ve 18 yaşlarında olduğu öğrenilen bir vatandaş da seken kurşunların isabet etmesi sonucu yaralandı. Yaralılar çevredeki hastanelere kaldırılırken, olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Yine seken kurşunlar birçok arabaya ve iş yerine isabet etti. Seken kurşunların isabet ettiği iş yeri ve araba camlarında büyük delikler açtığı görüldü. Arabası seken kurşunlardan dolayı delik deşik olan bir vatandaş ise adeta isyan etti.

ÜZERİNDE ÇELİK YELEK VARDI

Elinde silahı ile son nefesini cadde ortasında veren Ercan Ateş’in üzerinde çelik yelek olduğu ve olası bir saldırıya kendisini hazır tuttuğu gözlendi. Çatışmanın asıl boyutu ise olay yeri inceleme ekiplerinin boş kovanları işaretlemesi ile ortaya çıktı. Çatışma sırasında sıkılan kurşunların kovanlarının hemen hemen sokağın her noktasında olduğu görüldü.

Çatışma sırasında evde olan bir vatandaş, “Çatışma dakikalarca sürdü. Korkudan cama bile çıkamadık. Bir kişiyi kovalamışlar sokak adam doluydu” dedi. Kafenin sahibi Hakan Özer ise, “Ben 3 kişi gördüm, ateş ediyorlardı. Bir kişi kaçıyordu. Bende tezgahın içindeydim. Hemen kendimi yere attım. Benim müşterilerim dışarıda çay içiyordu. Çatışma çıkınca içeriye doğru kaçtılar. O sırada kurşunlar bu tarafa gelmeye başladı. 3’ü de vuruldu. Sanki hedef gözler gibi insanlara sıkıp gittiler” diye konuştu.

İş yeri sahibinin eşi Hatice Özer de, “Çok korktum. Yaralananlar oldu. Panikle dışarıya çıktım. Çok sayıda silah sesi duydum” dedi.

sultangazihaberleri.com

Benzer Haberler