SON DAKİKA

Arnavutköy-Spor Haberleri

Arnavutköy Belediye Spor İdmanlara Başladı

belediyespor basladiGeçen yıl sergilediği iyi  performansla  1. Amatör Ligi şampiyon olarak bitiren Belediyespor, bu yıl ki çalışmalarına hızlı başladı. Önceki yıl ki başarılarını bu yıl da yinelemek isteyen ekip, Takım Antrenörü Adnan Keskin gözetiminde Hasan Doğan Stadı’nda sezonu açtı.

Antrenör Adnan Keskin, bu yıl da çok iyi neticeler elde edeceklerini belirterek şunları söyledi: “biz bu günlere kendi altyapımızdan yetiştirdiğimiz oyuncularla geldik. Bu yılda çok farklı olmayacak. Önceliği kendi çocuklarımıza vermek şartıyla bu takımı gelebileceği en iyi seviyeye getireceğiz. Bizim amacımız şampiyonluk değil. Bizim amacımız, Arnavutköy’ün gençlerini yetiştirip en iyi yerlere gönderebilmek. Takımımızın yüzde 75’i Arnavutköy’ün gençlerinden oluşuyor. Geri kalan futbolcular da bir dönem bu bölgede futbol oynamış oyuncu arkadaşlardan oluşuyor. Biz kesinlikle dışardan oyuncu alma taraftarı değiliz. Biz bu günlere onlarla geldik yine onlarla devam edeceğiz.” dedi.

Yaz Spor Okulları Önemli

Amaçlarının sadece sahaya bir takım çıkarmak olmadığını da sözlerine ekleyen Keskin, altyapının Arnavutköy’deki gençlerden beslenebilmesi için çeşitli hizmetlerin yapıldığını da belirtti. Belediyespor Takım Antrenörü Keskin; Bizim şu an devam eden yaz spor okulları çalışmamız var. 2000’e yakın çocuğumuz burada eğitim alıyor. Bu gerçekten çok önemli bir hizmettir. Ben bu konuda en başta başkanımız olmak üzere tüm yetkililere, görev alan arkadaşlara, hocalarımıza ve tüm halkımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Halk bu okullardan çok memnun. Profesyonel hocalardan dersler alınıyor ve gençlerin mutluluğu gözlerinden okunuyor. Çoğu insana “keşke benim çocukluğumda da bu imkânlar olsaydı” dedirten bu çalışmalar yarın bu bölgenin gülen yüzü olacaktır. Daha ilkokul çağlarında spor eğitimi alan çocuklarımız ileriki yaşantılarında, profesyonel hayatlarına geçişlerinde sıkıntı yaşamayacak. Bu yüzden tüm bu çalışmaları yapanlara çok teşekkür ediyorum” dedi.
Belediyespor12
Belediyespor11
kaynak :arnavutkoy.bel.tr

Benzer Haberler