SON DAKİKA

Arnavutköy-Spor Haberleri

Özçınar’dan Yeni Guinness Denemesi

Yine bir rekor denemesi!
Yine bir rekor denemesi!

Guinnes Rekorlar kitabına girmek için yaptığı mermer kırış denemeleri ile tanınan milli tekvandocu Battalgazi Özçınar, son kırış denemesini Arnavutköy’de gerçekleştirdi.

Avrupa eski tekvando şampiyonu milli tekvandocu BATTAL GAZİ ÖZÇINAR İstanbul- Arnavutköy Trabzonlular derneği önünde bir dünya rekor denemesi gerçekleştirdi

Amacının mermer kırışlarıyla dünya guiness rekor denmesine aday olmak istediğini belirten Özçınar  Tarbzonlular Derneğine yapmış olduğu müracatla bu isteğini kırmayan dernek başkanı Yunus Gürdamur milli taekwondocuya sahip çıktı.

İleride yapacağı  dünya Guiness rekor denmesi için  Trabzon’lular derneğinde yapmış olduğu gösteride rekor denmesinin amacını ve gerekçesini anlattı Guiness için 300 adet mermeri 12 saniye gibi kısa sürede kıracağını belirten Özçınar  İstanbul’un sanayisİne ekonomisİne yön veren iş adamlarını bu rekor denemesi için kendisine desteğe davet etti.

Fakat Milli Tekvandocu  BATTALGAZİ ÖZÇINAR’ın daha önceki birçok rekor denemesinde hiçbir Guiness raportörünün bulunmaması kafalarda soru işareti oluşturdu.

Benzer Haberler