SON DAKİKA

ArnavutköyArnavutköyden Manşet Haberler

Arnavutköy Belediyesi Ruhsatsız İşyeri Bırakmayacak

Arnavutköy’ü oluşturan 7 belde de amaçlarının kayıt dışı ekonominin önüne geçmek ve dürüst esnafın da sorunlarına yardımcı olmak olduğunu belirten Başkan Yardımcısı Melik Genç, bölgede esnaf ve işyerlerine denetimler gerçekleştirerek yine çalışanların ve vatandaşların sosyal ve sağlık yönünden korunmasına çalışıldığını ifade etti.

İlçede yıl sonuna kadar kayıt altına alınmamış işyerinin kalmayacağını belirten müdürlük yetkilileri, şu ana kadar envanter ve kayıt işlemlerinde büyük aşama sağladıklarını söyledi.

Modern ve Daimi Halk Pazarı Yapılacak

Ayrıca başta gıda satış yerleri olmak üzere Pazar denetimlerini de sıklaştıran Arnavutköy Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, sağlığa uygunsuz işyerlerine cezai işlem yaptı. Özellikle bakkal, market ve gıda satışı yapılan yerlerde sağlık denetimlerinin çok büyük bir titizlikle yapıldığını ifade eden yetkililer, vatandaşa günü geçmiş, bozulmuş ürün satanlara asla müsamaha gösterilmeyeceğini belirtti. Pazar esnafını da Başkan Yardımcısı Melik Genç’le birlikte denetleyen zabıta ekipleri, açıkta satılamayacak ürünler konusunda pazar esnafını uyardı. Pazar denetimleri sırasında esnafın sorunları da dinleyen Başkan Yardımcısı Melik Genç, özellikle gıda ürünlerinin satışı ile ilgili modern kapalı pazar ile birlikte daimi halk pazarının çalışmalarının sürdüğünü ifade etti. Arnavutköy Zabıta Müdürlüğü önümüzdeki günlerde özellikle vatandaşın tüketici hakları konusunda bilgilendirilmesine yönelik seminerler düzenleyecek. Konusunda uzman eğitimciler tarafından sunulacak panellerde tüketici haklarının yanı sıra hijyen konusunda esnafa da bilgiler verilecek.

Benzer Haberler