SON DAKİKA

ArnavutköyVideo Galeri

Arnavutköy sokaklarında yiyecek ve barınak arayan atlar

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

İstanbul’da kar yağışının yoğun olduğu yerlerin başında gelen Arnavutköy’de bugün öğle saatlerinden itibaren sokaklarda dolaşan yaklaşık 9 atın, soğuk ve kar nedeni ile zor durumda olduğu görüldü.

Arnavutköy Mustafa Kemal Paşa Mahallesi’nde görülen başıboş atlar, sığınak ve yiyecek arayışı ile sokaklarda dolaştılar. Atların balkon altlarına da sığındığı o anlar cep telefonu kamerasına da yansıdı.

Görüntülerde, tayların da aralarında bulunduğu 9 attan bir tanesinin ise sendelediği görüldü. Gece yarısı itibari ile hala sokaklarda kalan atlarla ilgili Arnavutköy Belediyesi’ne ve Büyükşehir Belediyesi Beyazmasaya vatandaşlar tarafından bilgi verildiği ve Beyaz Masa tarafından ise arayan vatandaşlara: “Atların muhtemelen sahipli olduğu ve sabah olduğunda ilgilenileceği” şeklinde geri dönüş yapıldığı öğrenildi.

arnavutkoyden.com/Engin Akpınar[/vc_column_text][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=EXZYYFevK1U” align=”center” title=”Atlar hala sokaklarda”][vc_column_text]Arnavutkoy’de dünden beri sokaklarda dolaşan atlarla ilgili olumlu bir gelişme hala yok.

Mustafa Kamal Paşa Mahallesi’nde yiyecek ve barınak arayarak yaklaşık bir haftadir dolaşan atlar için henüz bir yardım eli uzanmadı. Bitap durumda gözlenen atlari gören vatandaşlar da yetkilileri aramalarına rağmen bir sonuç alamadıklarını belirtiyorlar.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Benzer Haberler