SON DAKİKA

Bölgeden Haberler

Habibler’de 3 Kadına Tabancalı Saldırı

habibler-silahli-saldir

İstanbul Sultangazi’ye bağlı Habibler’de  33 yaşındaki Mustafa Yazıcı, saat 10.00 sıralarında 3 kadını tabanca ile vurdu. Kadınlardan 2’si olay yerinde öldü.

Habiplere bağlı Asfaltboyu Mahallesi Menderes Caddesi No:45’te oturan Fil Ailesi’nin evine gelen M.Y., Selvinaz Fil (50) ile kızları Dilek ve Zeynep’e kurşun yağdırdı. Olayda Selvinaz Fil ve Dilek Fil öldü, Zeynep Fil ise ağır yaralandı. Kanlar içinde balkona çıkan Zeynep Fil, komşulardan yardım istedi. Fil, eve gelen komşuları tarafından Bahat Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Olayın ardından jandarmaya teslim olan M.Y.’nin, bir süre önce birlikte çalıştıkları Dilek Fil’e aşık olduğu fakat genç kızın M.Y.’yi reddettiği öğrenildi. Aşkına karşılık bulamayan M.Y.’nin, Dilek Fil’in bu akşam sözleneceğini duyunca öfkelenerek silahla evi bastığı ortaya çıktı.

Cinayetle birlikte mahallede büyük üzüntü yaşanırken, Fil Ailesi’nin akrabası olduğu öğrenilen iş adamı Abdurrahim Albayrak da olay yerine geldi.  Abdurrahim Albayrak, eve girdiğinde nasıl bir vahşetin yaşandığına tanık olduğunu ifade ederek, “Komutan bana, olayın yaşandığı odaları gösterdi. Olay sırasında nasıl kaçtıklarının izlerini odalarda görebilirsiniz. Söyleyecek bir şey bulamıyorum. Çok üzücü bir durum” dedi.

Albayrak, eşi ve kızını kaybetmenin acısını yaşayan Hüseyin Fil’e başsağlığı dileklerinde bulundu. Hüseyin Fil, olay sırasında dışarıda olduğu öğrenilen kızı Havva ile birlikte gözyaşı döktü.

Cinayet şüphelisi M.Y’nin amcasının oğlu Ali Y. ise, kuzeni ve Dilek Fil’in aynı fırında çalıştıklarını ifade ederek, “Birbirlerini seviyorlardı. Sonra ayrılmışlar. En sonunda sevdiği kızın nişanı vardı. Cinnet geçirip, böyle bir şey yapmış olabilir” şeklinde konuştu.

Acı haber üzerine eve gelen Fil Ailesi’nin yakınları da ağıtlar yakarken, görgü şahidi bir vatandaş, “Silah sesi duyduk. Dışarıya çıktık. Bu sırada yaralı kız balkondan bağırıyordu. Şahıs kaçıp gitti. Kendi hallerinde bir aileydi. Bu akşam da kızlarının sözü olacaktı. Bildiğimiz kadarıyla olay gönül meselesi. Öldürülen kız, vuran çocuğu istemiyordu” diye konuştu.

kaynak :mynet

Benzer Haberler