SON DAKİKA

Arnavutköy

Sazlıdere’de Hummalı Çalışma

sazlidere-baraji-temizlik-7 Arnavutköy’ün doğal güzelliklerinden birisi olan Sazlıdere Baraj Gölü çevresi hummalı bir çalışma ile temizlenmeye başlandı. Arnavutköy Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün kurduğu temizlik ekibi üç gün boyunca göl çevresini temizleyecek.


Arnavutköy Sazlıbosna Köyü çevresinden başlayan temizlik çalışmasında yalnız atıklar değil,  göl etrafındaki kurumuş otlar da temizlenerek, ailelerin ve balıkçıların daha güzel bir ortamda vakit geçirmesi sağlanacak.

Sazlıbosna Baraj Gölü içerisindeki birçok balık çeşidiyle özellikle balıkçıların uğrak yerlerinden biri. Özellikle olta balıkçıları için vazgeçilmez zenginlikte. Bu güzelliğinin yanında göle gelen balıkçı ve piknikçilerin atıklarını gelişigüzel bırakması sonucu göl çevresinde oldukça kötü bir manzara ortaya çıkıyor.  Olumsuz görüntünün yanında kötü kokuda yayan atıklar, sağlık açısından da sağlığı tehdit oluşturuyor.  Belediyenin yaptığı çalışmada demir tırmıklarla toplanan atıklar önce plastik torbalara, oradan da çöp konteynerleri vasıtasıyla taşınıyor.

Sazlıdere Baraj Gölü etrafında başlayan temizlik çalışmalarının ileri günlerde İstanbul’un su potansiyeli en yüksek ilçelerinden biri olan Arnavutköy’ün diğer göllerinde de yapılması planlanıyor.

Haber: Arif SAPMAZ

Benzer Haberler