SON DAKİKA

Sultangazi

Sultangazi’de akşam namazı kıldıran imam bıçaklandı

İstanbul- Sultangazi İlçe Müftülüğüne bağlı Ravza Camii İmamı Halil İbrahim Baş, kimliği belirlenemeyen bir kişi tarafından bıçaklı saldırıya uğradı. Akşam namazının kılındığı anda bir kişinin bıçaklı saldırısına uğrayan Baş, ambulansla hastaneye kaldırıldı.

50.Yıl Mahallesi’nde bulunan Ravza Camii imamı Halil İbrahim Baş, cemaate akşam namazını kıldırdığı sırada bir kişi tarafından bıçaklandı.

SALDIRGAN LİNÇ EDİLMEK İSTENDİ

Kimliği belirlenmeyen kişi cemaate akşam namazı kıldıran imam Halil İbrahim Baş secdeye eğildiği sırada arkasından yaklaşarak 4 bıçak darbesi ile yaraladı. İmam Halil İbrahim Baş cemaatin şaşkın bakışları altında kanlar içinde olduğu yere yığılırken, cemaat saldırganı linç etmek istedi.

Cemaatin ihbarıyla gelen 112 acil servis ekipleri tarafından ilk müdahalesi yapılan imam Halil İbrahim Baş daha sonra en yakın hasaneye kaldırıldı. Ağır yaralanan İmam Halil İbrahim Baş Lütfiye Nuri Burat Devlet Hastanesi’ne kaldırılırken, cemaat tarafından linç edilmek istenen saldırgan olay yerine gelen polislere teslim edildi.(haberdemi.com)

Benzer Haberler