SON DAKİKA

Arnavutköy-Spor Haberleri

Taşoluk’a Çim Saha

tasoluk_saha

Arnavutköy’de, spora yönelik yatırımlar ve etkinlikler devam ediyor. İstanbul İl Özel İdaresi’nin Durusu Stadıyla birlikte başladığı ve 2009 yatırım planı içerisinde yapımına hızla devam edilen Taşoluk Spor Sahası Düzenleme ve Tribün Yapım işi bitme noktasına geldi.


Artık Modern Sahalar
Arnavutköy’ün Taşoluk mevkiinde gençlerin yıllardır toprak saha olarak kullandıkları alan modern bir tesise dönüşüyor. Arnavutköy Belediyesi’nin öncülük ettiği spor etkinlikleriyle bölgeye gösterilen ilgi büyümeye devam ediyor.
Yıllardır toprak zeminde top koşturan gençler artık 8500 m2 alan içerisinde 60 metreye 90 metrelik ölçülerde yapılan futbol sahasının sentetik çimle kaplı zemininde spor yapacak. Modern standartlara uygun inşa edilen stadta 24 araçlık otopark alanı, VIP locası ve 24 metrelik dev ışıklandırma sistemi yer alacak. Tesis içerisinde ayrıca soyunma odaları ve duş alanları da mevcut olacak.

Çalışmaların bu hızla devam etmesi durumunda spor tesisinin birkaç ay içerisinde bölge gençlerine hizmet vermeye başlaması bekleniyor.

Benzer Haberler