SON DAKİKA

Arnavutköy

Arnavutköy’e Yeni Okul

arnavutköye yeni okulMilli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, İstanbul’daki tüm okullarda tekli öğretime geçilmesi ve dersliklerin 30 öğrenciden oluşması için 24 bin 186 yeni dersliğe ihtiyaç olduğunu söyledi.

Çubukçu, 22 hayırseverin 304 milyon TL katkıyla İstanbul’a yaptıracağı 26 yeni okula ilişkin protokolle ilgili Sabancı Öğretmenevi’nde düzenlenen imza töreninde yaptığı konuşmada, Eğitime Yüzde Yüz Destek Kampanyası’nın, Türkiye’nin yüz akı kampanyalarından biri olduğunu kaydetti.

Devlet, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarının eğitim için el ele verdiğini ifade eden Çubukçu, İstanbul’da son 5 yılda ”eğitim fırtınası” gerçekleştirildiğini ve Türkiye’nin özetini oluşturan İstanbul’da bu kampanyanın geleceğe umutla bakmaya sebep olduğunu vurguladı.

Zeytinburnu, Beykoz, Arnavutköy, Ümraniye, Beylikdüzü, Küçükçekmece, Bakırköy, Çekmeköy, Şişli, Beyoğlu, Kağıthane, Bağcılar, Silivri, Beşiktaş ve Sarıyer ilçelerinde yapılacak okullara ilişkin protokol, Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, İstanbul Valisi Muammer Güler ve İl Milli Eğitim Müdürü M.Ata Özer tarafından imzalandı


Benzer Haberler