SON DAKİKA

Arnavutköy

Arnavutköy Horasanlılar Derneğinde İlk Kongre

arnavutköy horasanlılar derneğiArnavutköy Horasanlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği 1. Olağan Kongresi yapıldı. Kongre Arnavutköy Horasanlılar Dernek binasında gerçekleşirken kongreye tek listeyle girildi. Kongreye 280 delege ve 500’e yakın vatandaş katıldı.

Kongrenin açılış konuşmasını yapan Başkan Halit Abay, yönetimdeki arkadaşlarıyla ileriye dönük bir düşünceyle yola çıktıklarını ve bölge halkının Horasanlıları yakından tanıma fırsatı bulduğunu söyledi.  Abay konuşmasında, “Ben sizin başkanınız değil, kardeşiniz, bir evladınızım. Bugün ve bundan sonraki süreç ne şekilde ve ne konumda olursa olsun, sizin emrinizdeyim” dedi.

Güven tazelendi

Kongrede 280 delegeden tam oy alan Halit Abay yeniden başkan seçildi. Halit Abay teşekkür konuşmasında ise, “Kongremizin sonucu beni onurlandırmıştır. Derneğimizin kuruluşundan bu yana üyelerimizle ve vatandaşlarımızla diyaloglarımızın çok iyi bir noktaya geldiğini gördük. Ve bundan sonra bütün Horasanlı hemşerilerimizi bu dostluğa ve bu kaynaşmaya davet ediyorum. Beni yeniden dernek başkanı olarak bu göreve layık gördüğünüz için özellikle büyüklerimizin ellerinden öper ve değerli hemşerilerimize saygı ile teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.
Dernek Yönetim Kurulu, şu isimlerden oluştu: Halit Abay, Hasan Gültekin, Ramazan Çankaya, Canip Kahraman, Mehmet Baş, Reşat Polat, Zeki Börekçi, Rıfat Aba, M. Sait Budak, Hamza Görer, Sait Duman, M. Nuri Avcı, M. Sait Karasu Kutbettin Mızrak, Fikret Karabayır, Bilen Keteci, Yılmaz Süner, Mustafa Yerdelen, Lütfi Çankaya, Hakkı Duman, Ali Akar, Rasim Budak, Mehmet Yerdelen, Kenan Katal, Yakup Yıldız.Denetim Kurulu: Mezher Yamaç, Recep Yıldırım, Ayhan Örs.

Benzer Haberler